Nasi lekarze

Witaj w Centrum Medycznym Vivomed

Vivomed powstał jako projekt założony przez dwoje lekarzy specjalistów. Jako placówka stawiamy na wielodyscyplinarność. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu właściciele: Aleksander Targoński i Magdalena Włoch-Targońska, dostarczają usługi medyczne o wysokim standardzie. Dotyczy to zarówno konsultacji, diagnostyki, jak i przeprowadzanych  zabiegów.

Świadczymy wyłącznie prywatne usługi medyczne.

Poznaj naszych lekarzy oraz poradnie  specjalistyczne z jakich możesz skorzystać umawiając się na tradycyjną wizytę albo na telekonsultację.

Dr n. med. Aleksander Targoński

Lekarz stawia na ciągły rozwój i poszerzanie kompetencji medycznych. Przez pacjentów jest oceniany jako osoba życzliwa i mocno zaangażowana w proces leczenia. Wynika to również z faktu, że dr Aleksander Targoński traktuje każdy przypadek schorzenia indywidualnie. Pacjentów uważa za partnerów w uzyskaniu optymalnych wyników w ich powrocie do zdrowia.

dr n. med. Magdalena Włoch-Targońska

Doktor nauk medycznych Magdalena Włoch-Targońska stale poszerza swoje kompetencje zawodowe. Uczestniczy w kursach, sympozjach i konferencjach specjalistycznych. Oprócz własnej praktyki w C.M Vivomed, pracuje także w Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Przez pacjentów jest doceniana jako skuteczny lekarz, ale również jako osoba o spokojnym i życzliwym usposobieniu.

Usługi medyczne

Dbamy o wysoki standard i łatwość dostępu do naszych usług

Kapilaroskopia

Kapilaroskopia jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną polegającą na oglądaniu krwionośnych naczyń włosowatych z użyciem technik powiększających. Poprzez specjalny mikroskop lekarz jest w stanie ocenić mikrokrążenie w określonych miejscach w obrębie skóry i błon śluzowych. Ze względu na to, że w tym miejscu kapilary ułożone są równolegle do powierzchni skóry, najszersze zastosowanie znalazła mikroskopowa kapilaroskopia naczyń wału paznokciowego (ang. nailfold capillaroscopy). Technika kapilaroskopii stosowana jest głównie w reumatologii z uwagi na fakt, że jest tania, bezinwazyjna i daje szybki wynik.

Badanie urodynamiczne

Do oceny zaburzeń czynnościowych związanych z gromadzeniem moczu w pęcherzu moczowym oraz fazą jego wydalania stosuje się badanie nazywane uroflowmetrią. Jest to bezbolesna i mało inwazyjna technika stosowana w diagnostyce schorzeń dolnych dróg moczowych. Stanowi jeden z elementów badania urodynamicznego, którego ocenie podlegają nieprawidłowości w opróżnianiu pęcherza moczowego. Co więcej, uroflowmetria pozwala na ocenę koordynacji mięśni układu moczowego – wypieracza pęcherza i zwieracza cewki moczowej.

Cystoskopia

Cystoskopia zwane także wziernikowaniem pęcherza moczowego. Badanie mające zastosowanie w diagnostyce oraz leczeniu chorób układu moczowego. Wiele osób obawia się tego badania, ponieważ polega ono na użyciu cystoskopu do obejrzenia przez wziernik dolnej części dróg moczowych. Jest to niezbyt przyjemne, ale zdecydowanie ważne badanie, zwłaszcza u osób chorujących często na choroby układu moczowego. Cystoskopia jest też wykonywana u pacjentów cierpiących na kamicę moczową oraz u osób, u których podejrzewa się wystąpienie wad rozwojowych cewki moczowej oraz pęcherza.

Leczenie niepłodności

W niepłodności męskiej ważną rolę odgrywa szczegółowy wywiad lekarski. Na jego podstawie lekarz skieruje Cię na dalsze badania lub dodatkowe konsultacje ze specjalistami. Podstawowym badaniem stosowanym w diagnostyce niepłodności jest badanie nasienia, zwane także seminogramem. Zgodnie z definicją WHO o niepłodności możemy mówić, kiedy para bezskutecznie stara się o dziecko przez co najmniej rok, pomimo regularnych stosunków i braku stosowania jakichkolwiek metod antykoncepcji.  Diagnostyka męskiej płodności powinna zostać również przeprowadzona w przypadku poronień nawracających, czyli utraty dwóch lub więcej kolejnych ciąż.

Leczenie kłykcin kończystych

Kłykciny kończyste to jedna z chorób przenoszonych drogą płciową wywoływana przez brodawczaka ludzkiego. W okolicach dróg rodnych zarówno kobiet, jak i mężczyzn pojawiają się narośla. Z tego względu kłykciny kończyste są uważane za bardzo wstydliwą chorobę. Co więcej infekcje wirusem HPV są jednym z najczęstszych schorzeń przekazywanych drogą płciową. Niektóre z tych wirusów stanowią poważny kancerogen, mogący prowadzić do rozwoju raka narządów płciowych, raka szyjki macicy, a zwłaszcza odbytu.

USG stawów

USG jest badaniem pomocniczym w celu postawienia prawidłowej diagnozy choroby. Pozwala ono praktycznie natychmiast, już w trakcie wizyty zobrazować zmiany toczące się w zajętych stawach oraz stwierdzić, czy mamy do czynienia z aktywnym zapaleniem, co może mieć kluczowe znaczenie w doborze odpowiedniego leczenia. Umożliwia wykrycie wczesnych zmian zapalnych, które są w stanie doprowadzić ostatecznie nawet do destrukcji stawów.

Galeria

Dyplomy i certyfikaty naszych lekarzy