Leczenie łysienia androgenowego

Home » Usługi medyczne » Leczenie łysienia androgenowego

Objawy łysienia androgenowego

Znaczne wypadanie włosów u nastoletnich chłopców może być pierwszym objawem postępującego łysienia androgenowego. Proces ten może nasilać się wraz z wiekiem, a jego podłoże jest uwarunkowane genetycznie. Przyczyną łysienia androgenowego jest nadwrażliwość organizmu na dihydrotestosteron (DHT), czyli pochodną testosteronu, odpowiedzialną za większość efektów jego działania.

Ta aktywna forma męskiego hormonu oddziałuje na receptory androgenowe mieszków włosowych, powodując opóźnienie wzrostu zdrowych włosów i wyrastanie cieńszych oraz krótszych włosów. W efekcie dochodzi do całkowitego zahamowania procesu rozwoju włosa i zaniku mieszków włosowych.

Zmniejszona gęstość włosów i powstające u panów zakola często zrzucane są na karb wieku. Stopniowe wypadanie włosów wraz z wiekiem jest wstydliwym tematem, a objawy występujące już w wieku nastoletnim stają się przyczyną kompleksów. Łysienie androgenowe dotyka aż 50% mężczyzn po 50 roku życia. W mniejszym stopniu występuje u kobiet, stąd jest określane łysieniem typu męskiego.

Łysienie androgenowe

Pacjenci z łysieniem androgenowym skarżą się również na przetłuszczającą się skórę głowy, wynikającą z nadmiernego wydzielania łoju skórnego.

Dla mężczyzn zauważalnym objawem może być cofanie się linii włosów oraz zmniejszenie ich gęstości. Jest to wstydliwy problem i pacjenci nie czują się z tym komfortowo. Widoczne wypadające włosy prowadzą do krępujących sytuacji i mogą niekorzystnie wpływać na poczucie pewności siebie.

W Centrum Medycznym Vivomed możemy zaradzić Twojemu problemowi,  zaczynając od wnikliwej diagnostyki i badań, a kończąc na skutecznym leczeniu.

Metody leczenia łysienia

Kluczowym aspektem dobrania odpowiedniego leczenie jest postawienie właściwej diagnozy. Następnie nasz lekarz androlog indywidualnie dopasuje dla Ciebie najlepsze leczenie farmakologiczne. W niektórych przypadkach może zalecić zabiegi mezoterapii lub wykonanie iniekcji osocza bogatopłytkowego, aby zregenerować i odbudować zniszczone mieszki włosowe.

Jeśli nie akceptujesz takiej zmiany w swoim wyglądzie, jaką jest łysienie androgenowe – zgłoś się do Centrum Medycznego Vivomed, gdzie podejmiemy odpowiednie kroki, aby przywrócić Twoją pewność siebie.

Zapraszam do poradni urologicznej

Gabinet andrologiczny to miejsce, w którym każdy pacjent powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. Niezależnie od tego, jaki jest Twój bieżący problem lub o co chcesz dopytać, jestem tutaj dlatego, aby pomóc.

Możesz umówić się już dzisiaj na wizytę lub zamówić teleporadę, w zależności od tego jak pilna jest Twoja sprawa i czy można ją rozwiązać zdalnie.

Kliknij poniżej i wybierz rodzaj usługi medycznej.