Konsultacje reumatologiczne KATOWICE

Home » Usługi medyczne » Konsultacje reumatologiczne KATOWICE

Schorzenia reumatologiczne mogą dotyczyć każdego, nie tylko osób w podeszłym wieku. Nieleczone problemy z mięśniami, stawami i kośćmi mogą z czasem stać się bardzo uciążliwe, a nawet w dużym stopniu ograniczyć codzienne funkcjonowanie. Właśnie dlatego do Centrum Medycznego Vivomed zapraszamy pacjentów w każdym wieku, także osoby młode. Wykrycie w toku profilaktycznych badań drobnych nieprawidłowości może uchronić przed cięższym przebiegiem choroby w przyszłości.

Czym zajmuje się reumatolog i kiedy warto go odwiedzić?

Reumatolog to lekarz zajmujący się diagnozowaniem i pomocą przy chorobach układu kostno-stawowego, tkanki łącznej, a także w przypadku niektórych chorób metabolicznych. Jeśli mierzysz się z:

 • regularnym i nasilającym się bólem stawów, mięśni albo kości,
 • trudnościami w wykonywaniu codziennych czynności, np. schylaniem się,
 • ograniczonym ruchem w obrębie stawów lub ich obrzękiem,

to zdecydowanie powinieneś odwiedzić naszego doświadczonego reumatologa w Centrum Medycznym Vivomed. Oczywiście część z tych objawów może być wynikiem drobnego stłuczenia lub innego urazu i nie będzie konieczna interwencja lekarska lub też będzie w stanie pomóc lekarz rodzinny. Jeśli jednak z czasem dolegliwości nie zanikają, a wręcz nasilają się, to należy jak najszybciej skonsultować problem z reumatologiem. Gwarantujemy szybką i trafną diagnozę, która będzie pożądanym punktem wyjścia do skutecznego leczenia.

Z jakimi chorobami stawów, mięśni i kości pomaga reumatolog?

Niezauważone przez dłuższy czas lub zignorowane objawy mogą być w istocie częścią postępującej choroby. W większości przypadków szybkie wdrożenie terapii pozwala jednak je przezwyciężyć lub w znacznym stopniu ograniczyć. Rozważ wizytę u lekarza reumatologa, jeśli zmagasz się lub podejrzewasz występowanie u siebie poniższych chorób:

 • dna moczanowa – znana też szeroko jako artretyzm, a precyzyjnie określana jako epizodyczne ostre zapalenie stawów. Zwykle pierwszym objawem jest stan zapalny w dużym palcu u nogi;
 • osteoporoza – polega na postępującej redukcji i nadwątleniu masy kostnej. Kości są nie tylko bardziej podatne na złamania, ale ich osłabienie może także obciążać mięśnie i powodować ból w odcinku piersiowym i lędźwiowym;
 • choroba zwyrodnieniowa stawów – czyli artroza polega na uszkodzeniu chrząstki stawowej, która jest swoistym amortyzatorem dla kończyn. Przewlekłe zesztywnienie i ból stawów to najczęstsze objawy;
 • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa – to potencjalnie groźna, a na pewno początkowo dość trudna do zauważenia choroba. Postępujące zesztywnienie stawów kręgosłupa z czasem znacznie ogranicza ruchy chorego;
 • łuszczycowe zapalenie stawów – to choroba wywoływana często przez czynniki genetyczne, najczęściej doświadczają jej też osoby chore na łuszczycę. Zestaw objawów stanowią ból, sztywność, obrzęki i zwyrodnienia wielostawowe, a także poważne ograniczenie ich ruchów;
 • reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) – choroba o wciąż nie do końca poznanych przyczynach. Dotyczy zwykle rąk i stóp. Co ważne, zwykle zapadają na nią osoby w młodym i średnim wieku. Szybkie rozpoznanie i podjęcie leczenia jest tu szczególnie istotne;
 • toczeń rumieniowaty układowy – jest to choroba autoimmunologiczna, która powoduje stan zapalny stawów. Rozpoczyna się wysoką gorączką i zmianami skórnymi, z czasem pojawia się charakterystyczny rumień na twarzy w kształcie motyla.

Oczywiście lista możliwych schorzeń na tle reumatologicznym jest o wiele szersza, jednak nie ma powodu do obaw. Często dolegliwości reumatyczne mają łagodny przebieg, ale nawet poważniejsze choroby wykryte w początkowym stadium mają zwykle dobre rokowania. Właśnie dlatego tak ważna jest profilaktyka, szybkie reagowanie na niepokojące objawy i regularne badania w gabinecie reumatologa.

Dobry reumatolog Katowice – czego spodziewać się podczas wizyty?

Każda wizyta u reumatologa rozpoczyna się od drobiazgowego wywiadu. W jego trakcie padną najprawdopodobniej pytania o:

 • wszelkie problemy zdrowotne, w tym choroby współistniejące,
 • specyfikę występujących bólów – czas występowania i czynniki nasilające,
 • to, czy występuje poranna sztywność stawów i po jakim czasie ustępuje,
 • choroby w rodzinie mogące być źródłem schorzeń dziedzicznych.

Szczera i szczegółowa odpowiedź pozwoli zbliżyć się reumatologowi do sedna problemu. Następnym etapem jest bezpośrednie badanie stawów i mięśni, zakresu ich ruchów i wywoływanego tym bólu. Często konieczne będzie wykonanie zestawu badań dodatkowych dla upewnienia się co do diagnozy. Może to być zdjęcie RTG, USG lub rezonans magnetyczny. Zestawiając zebrane informacje, można postawić ostateczną i trafną diagnozę oraz rozpocząć leczenie. Pamiętajmy, że wiele chorób układu ruchu trwa latami, nie powodując wyraźnych objawów. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i częste wizyty u reumatologa, które pozwolą na skuteczniejszą rehabilitację.

W Centrum Medycznym Vivomed prowadzimy konsultacje i diagnostykę reumatologiczną, dzięki której szybko poznasz źródło swojego problemu. Przed wizytą pamiętaj o zebraniu informacji o chorobach współistniejących – badaniach, stosowanych lekach oraz inną dokumentację lekarską. Zdarza się bowiem, że problemy ze stawami czy mięśniami mogą mieć podłoże zupełnie niezwiązane z układem ruchu.

Reumatolog prywatnie – Katowice

Jeśli zmagasz się z dowolnymi problemami z poruszaniem się, bólem pleców, kończyn albo innym podobnym schorzeniem, powinieneś jak najszybciej udać się do sprawdzonego reumatologa. Działamy przy ulicy Dęblińskiej 9 w Sosnowcu, jednakże zapraszamy także mieszkańców Katowic i pobliskich miejscowości. Niewielkie odległości sprzyjają krótkiej przejażdżce autem lub komunikacją miejską, zatem lokalizacja nie powinna stanowić problemu. Nasze centrum medyczne przyjęło i pomogło już wielu pacjentom o szerokim spektrum problemów reumatologicznych. Ty także możesz do nich dołączyć i uzyskać profesjonalną, szybką pomoc!

Charakter schorzeń układu ruchu sprawia, że najskuteczniejsze jest bezpośrednie badanie w gabinecie reumatologa. Nasza poradnia reumatologiczna działa jednak także za pośrednictwem telekonsultacji. Jeśli więc nie możesz udać się do gabinetu, to nadal możesz korzystać z naszej wiedzy i doświadczenia! Nawet krótki wywiad i opis objawów może pomóc rozwiać wiele wątpliwości co do charakteru choroby.

Reumatolog w Katowicach – prywatnie

W Centrum Medycznym Vivomed stawiamy na indywidualne podejście do pacjentów, niezależnie od trapiących ich problemów. Chociaż diagnostyka i leczenie wymagają określonych procedur, to zawsze staramy się wyłamywać ze schematów oraz stworzyć unikalną, przyjazną atmosferę w gabinecie.

Reumatolog dr n. med. Magdalena Włoch-Targońska może pochwalić się bogatym doświadczeniem, ciągle poszerzanymi kompetencjami na licznych kursach i szkoleniach, ale przede wszystkim podczas wizyty można zawsze liczyć na pełne zrozumienia i empatii podejście do pacjenta. Zapraszamy więc mieszkańców Katowic, Sosnowca i okolic do wizyty w naszym Centrum!

Zapraszam do poradni reumatologicznej

Gabinet reumatologiczny to miejsce, gdzie każdy pacjent lub pacjentka powinni czuć się bezpiecznie i komfortowo. Niezależnie od tego, jaki jest Twój bieżący problem lub o co chcesz dopytać, jestem tutaj dlatego, aby pomóc.

Możesz umówić się już dzisiaj na wizytę, zamówić telekonsultację lub poprosić o wystawienie przedłużenia recepty na leki, jakie były już przeze mnie wystawione, w zależności od tego jak pilna jest Twoja sprawa i czy można ją rozwiązać zdalnie.

Kliknij poniżej i wybierz potrzebny Ci rodzaj usługi medycznej.

Reumatolog Sosnowiec.