Leczenie zaburzeń erekcji i przedwczesnego wytrysku KATOWICE

Home » Usługi medyczne » Leczenie zaburzeń erekcji i przedwczesnego wytrysku KATOWICE

Zaburzenia erekcji to powszechny problem natury intymnej, który dotyczy mężczyzn w każdym wieku. Choć mogłoby się wydawać, że przypadłość ta dotyka tylko panów w podeszłym wieku, to nic bardziej mylnego. W Polsce bowiem około 35% pacjentów zgłaszających się z tą dolegliwością ma zaledwie 35-45 lat, natomiast 5% z nich to młodzi dorośli. Inną, często występująca nieprawidłowością, jest przedwczesny wytrysk, na który cierpi 20-30% populacji płci męskiej. Obie te dysfunkcje prowadzą do pogorszenia życia na wielu płaszczyznach i mogą być przyczyną pogorszenia samooceny i samopoczucia, przez co nierzadko dochodzi do stanów depresyjnych.

W Centrum Medycznym Vivomed zajmujemy się takimi przypadkami i leczymy patologie ejakulacji oraz zaburzenia erekcji (w Katowicach i okolicach), dając szansę na całkowite wyleczenie i przywrócenie normalnego funkcjonowania. Odpowiednio dobrana farmakoterapia, niekiedy wraz z pomocą psychologa, przynosi obiecujące rezultaty, przynoszące ulgę pacjentowi – szczególnie w sferze psychicznej.

Przyczyny powiązane z zaburzeniami erekcji

Zaburzenia erekcji to niemożność osiągnięcia lub utrzymania wzwodu przez mężczyznę w trakcie stosunku seksualnego. Etiologia tej przypadłości jest dość złożona i ogólnie rzecz ujmując, jej powodami najczęściej są, m.in.:

 • nieprawidłowości układu sercowo-naczyniowego (np. choroby serca); 
 • niewłaściwa gospodarka hormonalna,
 • choroby metaboliczne,
 • przerost gruczołu krokowego,
 • używki (nadużywanie alkoholu, palenie papierosów);
 • urazy rdzenia kręgowego oraz złamania miednicy bądź prącia,
 • dysfunkcja układu nerwowego (np. stwardnienie rozsiane);
 • problemy na tle psychicznym.

Do przyczyn tej patologii zaliczamy również czynniki, które powiązane są z trybem życia, relacją partnerską czy przyjmowanymi lekami. Ponadto obejmują one też inne zaburzenia funkcji seksualnych oraz rozmaite przesłanki psychogenne, takie jak m.in. niewłaściwy rozwój osobowości, przekonania i mity na temat męskiej seksualności lub chroniczny stres emocjonalny (lęk, stany depresyjne i ogólny stan ciągłego napięcia).

Jak w skrócie wygląda cofnięcie zaburzeń erekcji? – cała wiedza w pigułce!

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest prawidłowa diagnostyka, która polega na rozpoznaniu podłoża problemu. Dysfunkcje związane z erekcją mogą być bowiem:

 • pierwotne – pacjent nigdy nie osiągnął satysfakcjonującego wzwodu,
 • wtórne – wówczas etiologia skupia się na poszczególnych czynnikach, np. chorobach współistniejących, 

Kiedy lekarz po wywiadzie i badaniach (w ich skład wchodzi badanie fizykalne, USG i w razie konieczności badania dodatkowe) rozpozna tło schorzenia, dobiera najkorzystniejszą dla pacjenta metodę leczenia. Terapia opiera się głównie na farmakoterapii bądź iniekcjach do ciał jamistych prącia.

Centrum Medyczne Vivomed – jak przebiega u nas leczenie zaburzeń erekcji? (Katowice)

Leczenie w naszej klinice przebiega tak, jak opisane to zostało wyżej. Wykorzystujemy zatem trzy techniki, które dobierane są indywidualnie do pacjenta, w zależności od jego potrzeb i ewentualnych przeciwwskazań. W niektórych przypadkach lekarz zaleca skonsultowanie się z innymi specjalistami, m.in. z zakresu seksuologii i psychologii.

Leczenie farmakologiczne

Pierwszą metodą jest leczenie za pomocą inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5i), które stanowią leki pierwszego rzutu. Ich mechanizm działania opiera się na zwiększeniu stężenia cyklicznego monofosforanu guanozyny (cGMP) w komórkach śródbłonka naczyniowego ciał jamistych prącia. Wyniki wielu badań klinicznych potwierdzają, że ich stosowanie jest bardzo skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne.

Innym sposobem jest zastępcza terapia hormonalna, która ma na celu walkę z brakiem erekcji poprzez preparaty z testosteronem. Ten rodzaj farmakoterapii jest szczególnie wskazany, gdy zaburzenia seksualne są efektem dysfunkcji układu hormonalnego.

Iniekcje do ciał jamistych prącia

Do leczenia zaburzeń erekcji wykorzystujemy medykament, który samoistnie wypełnia przestrzenie ciał jamistych. Iniekcje są polecane mężczyznom, którzy ze względu na pewne czynniki nie mogą stosować farmakoterapii lub nie okazuje się ona u nich skuteczna.

Etiologia przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk może mieć charakter wrodzony oraz nabyty i od tego przeważnie zależy przyczyna tego schorzenia.

 • Wytrysk przedwczesny pierwotny – spowodowany przez obciążenia neurobiologiczne, które wynikają ze złej pracy układu serotoninowego.
 • Wytrysk przedwczesny wtórny – mogą być efektem czynników somatycznych, które pojawiają się na skutek cukrzycy, udaru mózgu lub przerostu prostaty. Oprócz tego nierzadko występują się przy nieleczonych zaburzeniach erekcji. Drugim czynnikiem rozwojowym jest ten psychogenny. Tego typu nieprawidłowości mają postać zmienną, są zatem zazwyczaj uzależnione od poszczególnych czynników zewnętrznych, takich jak poziom stresu czy zmiany nastroju. Dodatkowo do tej kategorii należy m.in. lęk przed ciążą, niska samoocena, brak pewności siebie oraz niewłaściwa partnerka bądź partner.

Zaburzenia ejakulacji, czyli przedwczesny wytrysk – czym jest?

Poprawny wytrysk, podobnie jak właściwe uzyskanie i utrzymanie wzwodu, to bardzo ważny aspekt w zachowaniu swojego życia łóżkowego na wysokim i satysfakcjonującym poziomie. Według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 o przedwczesnym wytrysku mówimy wówczas, gdy pacjent przejawia niezdolność do opóźnienia wytrysku wystarczającego do zadowolenia z gry miłosnej. Oznacza to, że wytrysk następuje przed rozpoczęciem lub natychmiast po rozpoczęciu stosunku. Zdarza się także, że wytrysk występuje w sytuacji wzwodu niewystarczającego do umożliwienia stosunku. Te dwie dolegliwości często łączą się ze sobą i mogą niekiedy mieć zbliżone bądź takie samo podłoże.

Przedwczesny wytrysk – leczenie (Katowice)

W eliminacji niezdolności do poprawnego wytrysku wykorzystuje się sprawdzone i nieinwazyjne metody, a mianowicie:

 • farmakologiczne leczenie przedwczesnego wytrysku,
 • psychoterapię,
 • ćwiczenia opóźniające ejakulację.

W każdym przypadku leczenie wytrysku przedwczesnego powinno zostać dobrane indywidualnie przez lekarza. Specjalista informuje pacjenta o korzyściach płynących z każdej z dostępnych technik oraz przedstawia możliwe powikłania, skutki uboczne oraz zalecenia. Pacjent jest włączony w proces decyzyjny, aby razem z lekarzem andrologiem wybrać najbardziej dogodny dla siebie sposób leczenia.

Czasem konieczna może być dalsza konsultacja z seksuologiem lub psychologiem, szczególnie kiedy dolegliwość jest następstwem czynników psychogennych. W przypadku zaburzeń seksualnych o tym tle najczęściej rekomenduje się pracę z terapeutą, który zajmuje się skuteczną praktyką, jaką jest terapia poznawczo-behawioralna. Specjalista stosuje techniki CBT, aby pomóc pacjentowi zweryfikować własne wzorce myślenia i przekonania oraz zastąpić je bardziej realistycznymi i efektywnymi myślami, redukując w rezultacie dyskomfort i ograniczając pewne zachowania.

Leczenie zaburzeń seksualnych w Centrum Medycznym Vivomed

Dysfunkcje seksualne wpływają negatywnie na wiele aspektów życia, dlatego warto podjąć odpowiednie działanie, aby uległy one cofnięciu. Dr n. med. Aleksander Targoński pomaga pacjentom wyleczyć zarówno zaburzenia erekcji, jak i przedwczesny wytrysk. Katowice – w okolicach tego miasta nas znajdziesz, a konkretniej w Sosnowcu. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją w celu ustalenia dogodnego dla siebie terminu.

Zapraszam do poradni urologicznej

Gabinet andrologiczny to miejsce, w którym każdy pacjent powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. Niezależnie od tego, jaki jest Twój bieżący problem lub o co chcesz dopytać, jestem tutaj dlatego, aby pomóc.

Możesz umówić się już dzisiaj na wizytę w Centrum Medycznym Vivomed lub zamówić teleporadę, w zależności od tego jak pilna jest Twoja sprawa i czy można ją rozwiązać zdalnie.

Kliknij poniżej i wybierz rodzaj usługi medycznej.