Konsultacje gastrologiczne KATOWICE

Home » Usługi medyczne » Konsultacje gastrologiczne KATOWICE

Gastrologia zajmuje się schorzeniami układu pokarmowego. Ta dziedzina medycyny, znana też jako gastroenterologia, może w znacznym stopniu ograniczyć zarówno powszechne dolegliwości – bóle brzucha, zgagę, zaparcia lub wzdęcia, jak i zdiagnozować choroby związane z niepokojącą nagłą utratą masy ciała czy pojawieniem się krwi w stolcu. W Centrum Medycznym Vivomed pacjentów z problemami układu pokarmowego przyjmuje gastrolog dr n. med. Magdalena Włoch-Targońska – lekarka o wieloletnim doświadczeniu, z licznymi przebytymi kursami i szkoleniami, ale przede wszystkim o pełnym empatii podejściu do każdego pacjenta.

Chociaż chorobom układu pokarmowego w dużym stopniu sprzyja niewłaściwy styl życia, to podłoże takich dolegliwości może być trudne do uchwycenia. Jeśli zatem mieszkasz w Katowicach, Sosnowcu lub okolicy i masz jakiekolwiek problemy na tym podłożu, to zapraszamy do zapisania się na wizytę w naszym Centrum!

Gastrolog prywatnie w Katowicach – kiedy warto się zgłosić?

Nie zawsze ból brzucha czy zgaga muszą oznaczać, że mamy do czynienia z chorobą układu pokarmowego. Drobna i krótkotrwała niestrawność nie jest niczym niepokojącym, zwłaszcza jeśli zdarzy nam się zjeść nieco bardziej ciężkostrawny posiłek. Jednakże z drugiej strony nie można lekceważyć utrzymujących się co najmniej kilka dni objawów, tym bardziej gdy stają się coraz bardziej dokuczliwe. Kiedy warto zatem zgłosić się do gastrologa? Na pewno czujność powinny wzbudzić takie dolegliwości jak:

 • utrzymująca się zgaga,
 • intensywne bóle brzucha,
 • biegunki,
 • zaparcia lub wzdęcia,
 • nudności i wymioty,
 • utrata apetytu.

Należy niezwłocznie zasięgnąć opinii lekarza jeśli wystąpią poniższe objawy:

 • pojawienie się krwi lub śluzu w stolcu,
 • zmieniony kolor lub konsystencja kału,
 • gwałtowny spadek masy ciała.

Zdarza się, że pojedyncze powyższe problemy współwystępują z innymi, pozornie niezwiązanymi z układem trawiennym np. ciągłym uczuciem zmęczenia. Również taka sytuacja powinna skłonić pacjenta do możliwie szybkiej konsultacji z gastroenterologiem.

Dobry gastrolog – Katowice

Zapraszamy mieszkańców Katowic do Centrum Medycznego Vivomed, w którym doświadczona pani gastrolog dr n. med. Magdalena Włoch-Targońska przyjmuje pacjentów cierpiących na wszelkie rodzaje schorzeń układu pokarmowego. Czym dokładnie zajmuje się lekarz o takiej specjalizacji? Przede wszystkim diagnostyką i leczeniem wszelkich zapaleń, infekcji oraz poważniejszych zmian, także nowotworowych, w obrębie układu trawiennego. Należy pamiętać, że układ ten jest w istocie niezwykle rozległy i złożony, badania mogą zatem dotyczyć jednego lub kilku organów, np:

 • przełyku,
 • żołądka,
 • wątroby,
 • trzustki i dróg żółciowych,
 • jelita cienkiego,
 • jelita grubego,
 • dolnego odcinka przewodu pokarmowego i odbytu.

Również choroby, które dotykają te organy mogą mieć bardzo zróżnicowane podłoże, choć łączy je zwykle duży stopień dotkliwości. Dlatego lepiej nie czekać i udać się do Centrum Medycznego Vivomed po specjalistyczną pomoc. Diagnozujemy i leczymy takie schorzenia, jak:

 • zespół jelita drażliwego,
 • refluks,
 • wrzody i zapalenia jelit,
 • kamica żółciowa,
 • zapalenie żołądka lub trzustki,
 • zapalenie dróg żółciowych,
 • zapalenie wyrostka robaczkowego,
 • marskość wątroby,
 • wrzody dwunastnicy.

Część z diagnozowanych chorób może występować samodzielnie, równolegle, część natomiast może być też niestety jednym objawów bardziej rozległej choroby, np. nowotworu. Właśnie dlatego tak ważna jest szybka i trafna diagnoza, a także podjęcie skutecznego leczenia.

Lekarz gastrolog w Katowicach – jak wygląda wywiad, badanie i leczenie?

W Centrum Medycznym Vivomed stawiamy na dokładny wywiad i diagnostykę, gdyż tylko w takim wypadku mamy największe szanse na wybór odpowiednich metod leczenia. Jakich pytań spodziewać się podczas wywiadu? Najprawdopodobniej padnie przynajmniej kilka z poniższych:

 • na jakie dolegliwości wraz z ich dokładną specyfiką cierpi pacjent?
 • jak wygląda dieta pacjenta?
 • czy pacjent stosuje używki?
 • czy pacjent cierpi na przewlekłe choroby oraz czy przyjmuje stale jakieś leki?
 • czy może stwierdzić, jakie choroby występują w rodzinie pacjenta?

Po wywiadzie gastrolog dokonuje bezpośredniego badania pacjenta – możliwe jest dokładne wskazanie miejsca bólu, a także zlokalizowanie części potencjalnych źródeł problemu. Diagnostyka zwykle na tym się nie kończy, pomocne może być wykonanie badania krwi i kału, USG jamy brzusznej, gastroskopii lub kolonoskopii. Czasami w grę wchodzi także rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa, a bywa też, że potrzebne będzie zasięgnięcie opinii chirurga lub onkologa.

Walka z chorobami układu trawiennego może obejmować zarówno klasyczne leczenie farmakologiczne, chirurgiczne lub endoskopowe, jak i konieczność zmiany nawyków, zwłaszcza żywieniowych. W wielu przypadkach nawet niewielkie zmiany stylu życia lub rozpoczęcie odpowiedniej, mało inwazyjnej kuracji mogą znacznie poprawić jakość codziennego funkcjonowania. Dużo zależy jednak także od sumienności pacjenta i szybkości wykrycia danego schorzenia. Z tego powodu kluczowa jest profilaktyka i regularne wizyty u gastrologa.

Lekarz gastroenterolog – Katowice i okoliczne miejscowości

Choć w Centrum Medycznym Vivomed przyjmujemy pacjentów przy ulicy Dęblińskiej 9 w Sosnowcu, to ze względu na bliskie odległości zapraszamy także mieszkańców innych miejscowości, a zwłaszcza Katowic. Jeśli w danym momencie trudno znaleźć wolny termin u gastroenterologa w Katowicach prywatnie, to nasze Centrum jest idealnym wyborem. Zachęcamy do odwiedzin także pacjentów z pobliskich miejscowości!

Dobry gastrolog w Katowicach może także przyjmować w ramach konsultacji on-line, wtedy miejsce zamieszkania nie ma znaczenia. Oczywiście wiele zależy jednak od charakteru schorzenia, niektóre dolegliwości wymagają zdiagnozowania z pomocą fizycznie prowadzonych badań. W takich wypadkach kilkunasto- lub kilkudziesięciominutowa podróż do Sosnowca nie powinna być problemem. Jak widać, jeśli chodzi o Katowice, gastrolog jest dość łatwo dostępnym lekarzem, nawet jeśli wymagana będzie krótka przejażdżka autem lub komunikacją miejską.

Gastrolog Katowice – prywatnie, szybko i bez stresu!

Dbałość o układ trawienny jest kluczowa dla zdrowia i samopoczucia. W końcu to dzięki niemu mamy energię i pobieramy witaminy i minerały z pożywienia. Część organów takich jak wątroba dodatkowo wspiera ogólny dobrostan organizmu, filtrując szkodliwe produkty przemiany materii. Dlatego w razie jakichkolwiek problemów gastroenterolog w Katowicach jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Nasz doświadczony dobry gastroenterolog w Katowicach – Dr n. med Magdalena-Włoch Targońska ma za sobą liczne szkolenia kursy, jest członkinią towarzystw (przewodnicząca Sekcji Młodych Reumatologów Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego), ale przede wszystkim stawia na wyrozumiałość i życzliwość w stosunku do swoich pacjentów. W końcu każda wizyta u gastrologa, a zwłaszcza pierwsza, może wiązać się z pewnym stresem. Chcemy, aby było go jak najmniej, dlatego podczas wizyt zawsze zapewniamy spokojną i miłą atmosferę. Zapraszamy!

Zapraszam do poradni gastrologicznej

Gabinet gastroenterologiczny to miejsce, gdzie każdy pacjent lub pacjentka powinni czuć się bezpiecznie i komfortowo. Niezależnie od tego, jaki jest Twój bieżący problem lub o co chcesz dopytać, jestem tutaj dlatego, aby pomóc.

Możesz umówić się już dzisiaj na wizytę, zamówić telekonsultację lub poprosić o wystawienie przedłużenia recepty na leki, jakie były już przeze mnie wystawione, w zależności od tego jak pilna jest Twoja sprawa i czy można ją rozwiązać zdalnie.

Kliknij poniżej i wybierz rodzaj usługi medycznej.

Reumatolog Sosnowiec.