Leczenie stulejki KATOWICE, zabiegi urologiczne

Home » Usługi medyczne » Leczenie stulejki KATOWICE, zabiegi urologiczne

Stulejka polega na zwężeniu ujścia napletka. Jest powszechnym schorzeniem występującym zarówno u dorosłych mężczyzn, jak i nastolatków czy dzieci. Wiąże się z dużym dyskomfortem fizycznym. Warto wiedzieć, że ma duży wpływ na komfort psychiczny i życie seksualne.

Leczenie stulejki Katowice: Jakie są przyczyny problemu?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że wyróżnia się stulejkę wrodzoną i nabytą. W pierwszym przypadku występuje zwężenie ujścia napletka od urodzenia i dotyka ona już małych chłopców, u których nie dochodzi do prawidłowego odprowadzania napletka między drugim a trzecim rokiem życia. Natomiast nabyte schorzenie może być spowodowana urazami lub powtarzającymi się stanami zapalnymi napletka i żołędzi prącia.

Objawy stulejki

Objawy towarzyszące nieleczonej stulejce to między innymi:

  • brak możliwości odprowadzenia napletka poniżej żołędzi prącia wzwodzie lub w spoczynku,
  • wypełnianie się napletka podczas oddawania moczu, co powoduje charakterystyczny zapach,
  • powtarzające się regularnie zakażenia układu moczowego,
  • ból podczas stosunku seksualnego.

Warto także wiedzieć, że stulejka może dawać początkowo objawy niewidoczne gołym okiem – rozwija się przez jakiś czas bezobjawowo. Dlatego tak ważna jest tutaj czujność ze strony pacjentów.

Obrzezanie klinika Katowice – diagnostyka stulejki

Diagnostyka stulejki opiera się na różnych metodach. Lekarz może przeprowadzić badanie fizykalne narządów płciowych oraz zapytać o objawy i historię choroby. Dodatkowo czasami wykonuje on badania dodatkowe, takie jak badanie ultrasonograficzne prącia.

Leczenie stulejki – plastyka napletka Katowice

Operacja stulejki jest sposobem na leczenie tego schorzenia – jeden z jej wariantów to plastyka napletka. Ten zabieg chirurgiczny jest przeprowadzany najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Jego celem jest poszerzenie pierścienia napletka w taki sposób, aby swobodnie mógł odprowadzać napletek na żołądź. Warto jednak pamiętać, że plastyka jest skuteczna, lecz niekiedy problem ten po niej powraca.

Obrzezanie całkowite – Katowice

Operacyjne leczenie stulejki może odbyć się również obrzezanie całkowite. Jak sama nazwa tego zabiegu wskazuje, polega on na całkowitym wycięciu napletka. W ten sposób niweluje się ryzyko nawrotu stulejki w 100%.

Częściowe obrzezanie – Katowice

Zabieg polega na częściowym usunięciu napletka, ale napletek nadal będzie mógł częściowo zakrywać żołądź w stanie spoczynku. Częściowe obrzezanie jest alternatywą dla całkowitego. Wybiera się je z różnych powodów, takich jak osobiste preferencje, estetyka czy medyczne wskazania.

Operacja stulejki Katowice: operacja krótkiego wędzidełka napletka

Podczas tej operacji, znanej także jako frenuloplastyka, lekarz wykonuje nacięcie na zwężonym fragmencie napletka. Następnie zszywa je tak, aby jego powierzchnia była wydłużona. W rezultacie pozwala to na swobodne zsunięcie napletka. Cała procedura trwa zazwyczaj około 15-20 minut, a pacjent może wrócić do domu tego samego dnia.

Ta interwencja medyczna jest w pełni bezpieczna oraz nie skutkuje powikłaniami – jeśli tylko zostanie przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę. Rekonwalescencja to czas do 3. tygodni. Podczas niej niezwykle istotna jest higiena i przestrzeganie wszelkich zaleceń lekarza.

Zabieg stulejki Katowice – rekonwalescencja po obrzezaniu

W większości przypadków okres gojenia się rany trwa zazwyczaj około 2-3 tygodni. W tym czasie pacjent powinien stosować się do zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji rany, takich jak stosowanie kremów lub maści. Istotna jest także codzienna toaleta rany.

W przypadku obrzezania ważne jest również unikanie kontaktów seksualnych przez miesiąc po zabiegu, aby zapobiec zakażeniu i uszkodzeniu rany. Jeśli po zabiegu występuje bolesność, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem w celu podjęcia odpowiednich kroków. Może on przepisać preparaty przeciwbólowe. Jednakże przyjmowanie ich musi odbywać się zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Stulejka zabieg Katowice: wpływ nieleczonej stulejki na zdrowie psychiczne

Stulejka powoduje dolegliwości bólowe podczas stosunku seksualnego. Stąd też jednym z głównych skutków nieleczonej stulejki jest wpływ na zdrowie psychiczne. Mężczyźni ignorujący to schorzenie mogą doświadczać problemów z samooceną i poczuciem własnej wartości. Wstyd i niepewność niestety czasem prowadzą też do izolacji społecznej oraz trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji interpersonalnych.

Brak satysfakcji seksualnej, wynikający z dyskomfortu podczas stosunku, nie pozostaje bez znaczenia dla jakości życia intymnego. W skrajnych przypadkach nieleczona stulejka jest powodem rezygnacji z relacji romantycznych czy też i z aktywności seksualnej. Leczenie jej to dobry krok do komfortu psychicznego – ten z kolei oddział

Usuwanie stulejki Katowice – inne schorzenia dotykające mężczyzn

Stulejka to jedno z wielu schorzeń dotyczących zdrowia penisa. Mężczyźni mogą borykać się z innymi problemami zdrowotnymi w tej strefie. Popularnym jest na przykład zapalenie napletka i żołędzi prącia. Ponadto niektórzy mężczyźni doświadczają niekiedy takich problemów, jak wodniak jądra, który może stać się dla pacjenta źródłem bólu.

Kluczowe jest, aby mężczyźni byli czujni w kwestii swojego zdrowia i nie ignorowali żadnych niepokojących objawów. Jeśli coś zaczyna niepokoić pacjenta, niezbędna jest szybka konsultacja z lekarzem. Trafna i sprawna diagnoza jest często fundamentem skutecznego leczenia, niezależnie od rodzaju schorzenia dotyczącego penisa. W trosce o zdrowie, ważne jest, by nie bagatelizować żadnych objawów i niezwłocznie szukać profesjonalnej pomocy medycznej.

Stulejka Katowice – cennik

Cena zabiegu stulejki plastyki stulejki zależy od wielu czynników. Konieczna będzie tutaj konsultacja z lekarzem oraz specjalistami z naszej kliniki. Jednakże na stronie internetowej podaliśmy orientacyjny cennik, stąd zachęcamy do zapoznania się z nim. Możemy jednak zaznaczyć, że operacja krótkiego wędzidełka napletka zaczyna się od około 800 zł. Znaczenie ma tutaj również koszt ewentualnej farmakoterapii i konsultacji urologicznej – wynosi ona 250 zł wraz z USG.

Stulejka Katowice – cena za obrzezanie całkowite

Cena za obrzezanie całkowite w Centrum Medyczne Vivomed wynosi od około 1300 zł. Jednakże tak samo jak w przypadku operacji krótkiego wędzidełka zachęcamy do kontaktu z naszym personelem.

Częściowe obrzezanie – Katowice: cena

Częściowe obrzezanie także można wykonać już od 1300 zł. Jednakże cena ta może ulec zmianie, ze względu na specyfikę zabiegu oraz stan zdrowia pacjenta.

Leczenie stulejki w Katowicach i na Śląsku – specjaliści w swojej dziedzinie

W naszej klinice leczeniem stulejki zajmuje się dr n. med. Aleksander Targoński. Ten ceniony specjalista z pełnym zaangażowaniem podchodzi do każdego pacjenta, dbając jednocześnie o jego pełny komfort podczas wizyty. W przypadku leczenia stulejki, gdzie emocje i dyskomfort są często szczególnie wysokie. Profesjonalne i empatyczne podejście mają więc kluczowe znaczenie. Pacjenci mogą być pewni, że znajdują się w rękach prawdziwego specjalisty.

Zapraszam do poradni urologicznej

Gabinet urologiczny to miejsce, w którym każdy pacjent lub pacjentka powinni czuć się bezpiecznie i komfortowo. Niezależnie od tego, jaki jest Twój bieżący problem lub o co chcesz dopytać, jestem tutaj dlatego, aby pomóc.

Możesz umówić się już dzisiaj na wizytę lub zamówić tele-poradę, w zależności od tego jak pilna jest Twoja sprawa i czy można ją rozwiązać zdalnie.

Kliknij poniżej i wybierz rodzaj usługi medycznej.