Wazektomia KATOWICE

Home » Usługi medyczne » Wazektomia KATOWICE

Wazektomia to nowoczesny sposób antykoncepcji dedykowany dla mężczyzn umożliwiająca mądre planowanie rodziny. To mikrochirurgiczny zabieg mający za zadanie przerwać ciągłość nasieniowodów, powodując tym samym okresową niepłodność. Metoda ta charakteryzuje się niemalże stuprocentową skutecznością – ocenia się ją na ponad 99%. Wskaźnik Pearla natomiast przypadku tej procedury wynosi 0,1-0,15.

Gdzie wykonujemy Wazektomię? W Katowicach i okolicznych miastach. Terminy w Centrum Medycznym Vivomed nie są odległe ze względu na prywatny charakter naszej placówki. Z pewnością znajdziemy zatem dogodny dla Państwa dzień i godzinę.

Co warto wiedzieć o zabiegu wazektomii?

Wazektomia jest procedurą mającą na celu doprowadzenie do okresowej niepłodności mężczyzny. Przeprowadzana jest ona w znieczuleniu miejscowym i polega na podcięciu i podwiązaniu nasieniowodów w taki sposób, aby przerwać ich ciągłość. Dzięki temu transport plemników do ejakulatu zostaje całkowicie zablokowany, co jest wynikiem niedrożności nasieniowodów. Warto wspomnieć, że sperma wraz z plemnikami dalej jest wytwarzana, jednakże po tym zabiegu organizm traktuje je jako niepotrzebne komórki. Uchodzą one swobodnie z jąder na zewnątrz osłonki powrózka nasiennego do worka mosznowego, gdzie następnie są usuwane przez komórki układu immunologicznego.

Wazektomia cechuje się bardzo wysoką skutecznością, bezpieczeństwem i co najważniejsze, nie wpływa na żadne funkcje seksualne. Prawidłowość wzwodów i orgazmów jest zatem zachowana, podobnie jak poziom libido. Poprawność ejakulatu również pozostaje wciąż taka sama – jedyną zmianą jest brak plemników. Procedura ta wiąże się z wieloma korzyściami zarówno dla pacjenta, jak i jego partnerki. Zostaje ona bowiem odciążona z konieczności brania tabletek antykoncepcyjnych, które mogą oddziaływać na wiele aspektów jej zdrowia.

Wazektomia (Katowice) – opinie i doświadczenia pacjentów

Wazektomia niesie za sobą wiele korzyści, czego mogli już doświadczyć pacjenci naszego Centrum Medycznego Vivomed. Z czym według nich wiąże się tenże zabieg?

 • Brak strachu przed niechcianą ciążą.
 • Zwiększenie bliskości w związku.
 • Większa satysfakcja ze współżycia.
 • Większy komfort podczas stosunku bez mechanicznych metod.

Jak widać, procedura ta nie tylko umożliwia przemyślane planowanie rodziny, ale i także zacieśnia relację partnerską – a ten aspekt dla wielu osób odgrywa kluczową rolę w osiągnięciu satysfakcji życiowej oraz szczęścia.

Jak przebiega zabieg wazektomii?

Wazektomia należy do zabiegów o charakterze urologicznym, dlatego też jest przeprowadzana przez lekarza zajmującego się tą specjalizacją. W Centrum Medycznym Vivomed lekarzem wykonującym wazektomię jest dr n. med. Aleksander Targoński, który swoje wykształcenie opiera zarówno na naukach medycznych z zakresu urologii, jak i andrologii. Jak wygląda przebieg tej procedury w naszej klinice? Posługujemy się dwiema metodami stosowanymi na całym świecie:

 • Oxford,
 • Seattle.

W zależności od zastosowanej techniki lekarz rozwarstwia skórę moszny, używając skalpela lub realizuje zabieg bez jego zastosowania.

Celem wazektomii jest zablokowanie drożności nasieniowodów poprzez przerwanie ciągłości ich światła i zamknięcie go za pomocą koagulacji. Ponadto możliwe jest również użycie mikroskopijnego klipsa lub szwu chirurgicznego. Zabieg ten opisywany jest jako niemalże bezbolesny, ponieważ pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe. Ślad pozostający po nacięciu skóry moszny ma około 1,5 cm i jest praktycznie niewidoczny gołym okiem. Sama procedura trwa około godziny, a pacjent zaraz po jej zakończeniu może bezpiecznie wrócić do domu i odbywać rekonwalescencję w warunkach ambulatoryjnych.

Wazektomia – jak wygląda proces rekonwalescencji?

Najważniejszą kwestią w trakcie gojenia się rany na mosznie, jest wstrzemięźliwość od aktywności seksualnej. Powodem są nie tylko towarzyszące wówczas dolegliwości bólowe, ale i także zawartość niewielkiej liczby plemników w nasieniu. W związku z tym przez 12. tygodni po zabiegu należy korzystać z dodatkowych metod zapobiegania ciąży, aż do całkowitego oczyszczenia się ejakulatu. Ich obecność ocenia się poprzez ocenę spermy. Badanie spermy powinno się wykonać 12 tygodni po procedurze, co pozwala potwierdzić jej skuteczność i współżyć bez dodatkowych zabezpieczeń. Jeżeli po tym czasie w badanym nasieniu zostaną wykryte plemniki, należy poczekać kolejne trzy miesiące i powtórzyć analizę. Oprócz tego zaleca się rezygnację z intensywnego wysiłku fizycznego, który mógłby negatywnie wpłynąć na zasklepianie się skóry.

Wazektomia – przeciwwskazania

Niestety, niektórzy panowie nie mogą zostać poddani zabiegowi wazektomii z powodu pewnych dolegliwości. Przeciwskazaniami do przeprowadzenia tej procedury są, m.in.:

 • brak jąder w worku mosznowym,
 • choroby, takie jak nowotwór jąder i skóry okolicy moszny oraz zaburzenia krzepnięcia;
 • uczulenie na środki znieczulające,
 • trudności anatomiczne związane z lokalizacją nasieniowodów.

Wszystkie te czynniki powinny jednak zostać skonsultowane z lekarzem urologiem/andrologiem, który dokładnie przyjrzy im się, potwierdzając lub odrzucając niemożność do wykonania zabiegu.

Przywrócenie płodności po zabiegu wazektomii – czy jest to możliwe?

Wazektomia jest metodą antykoncepcji odwracalnej, dlatego owszem – w sytuacji, gdy pacjent będzie chciał założyć rodzinę, ma możliwość poddania się rewazektomii. Mimo to należy pamiętać, że zabieg wazektomii to poważna decyzja, a szansa na skuteczne cofnięcie jej skutków spada wraz z biegiem lat. Z tego względu nie zaleca się przeprowadzania tej procedury u mężczyzn niepewnych i młodych, którzy nie osiągnęli jeszcze 25. roku życia.

Wazektomia, Katowice – cennik

Ile wynosi cena wazektomii w Katowicach? Koszt takiego zabiegu to 2200 zł, niemniej do finalnej kwoty należy wliczyć również inne czynniki.

 • Wazektomia (Katowice) – cena konsultacji urologicznej wraz z badaniem USG. Jest to około 100-200 złotych, w zależności czy USG będzie przeprowadzane w trakcie konsultacji, czy też osobno. Takie wizyty powinny odbywać się cyklicznie, aby lekarz mógł obserwować efektywność wazektomii.
 • Wazektomia (Katowice) – ceny dojazdów. Nasza klinika znajduje się w Sosnowcu, dlatego też warto wziąć ten aspekt pod uwagę.
 • Wazektomia (Katowice)koszt dodatkowych badań, które są niezbędne, aby ocenić bezpieczeństwo procedury. Mowa tutaj przede wszystkim o badaniach nasienia oraz badań laboratoryjnych, np. morfologii krwi.

Warto pamiętać, że nasz lekarz postara się omówić wszystkie etapy leczenia, nie zapominając także o poinformowaniu pacjenta, ile wyniesie go przygotowanie do zabiegu wazektomii oraz jakie koszta będzie musiał ponieść w trakcie procesu rekonwalescencji.

Wazektomia – zabieg w Katowicach w Centrum Medycznym Vivomed

Wysoka skuteczność, bezpieczeństwo i niska inwazyjność to z pewnością podstawowe zalety Wazektomii. Cena w Katowicach w naszej klinice także stanowi swojego rodzaju korzyść – to przecież inwestycja na lata, która patrząc przez pryzmat całościowy, jest znacznie tańsza niż tabletki antykoncepcyjne lub inne tego typu metody zabezpieczenia. Procedura ta jest świetnym rozwiązaniem dla większości mężczyzn oraz par, które nie chcą mieć dzieci w przyszłości. W Centrum Medycznym Vivomed zabiegi wazektomii przeprowadzamy już od wielu lat, dzięki czemu mamy doświadczenie oraz niezbędną wiedzę, która sprawia, że są one efektywne.

Zapraszam do poradni andrologicznej

Gabinet andrologiczny to miejsce, w którym każdy pacjent powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. Niezależnie od tego, jaki jest Twój bieżący problem lub o co chcesz dopytać, jestem tutaj dlatego, aby pomóc.

Możesz umówić się już dzisiaj na wizytę lub zamówić teleporadę, w zależności od tego jak pilna jest Twoja sprawa i czy można ją rozwiązać zdalnie.

Kliknij poniżej i wybierz rodzaj usługi medycznej.