Konsultacje andrologiczne KATOWICE

Home » Usługi medyczne » Konsultacje andrologiczne KATOWICE

Andrologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem mężczyzn cierpiących na schorzenia o naturze intymnej. Łączy się ona z wieloma innymi gałęziami, takimi jak m.in. endokrynologia, psychologia i przede wszystkim urologia, która pod lupę bierze układ moczowo-płciowy. W Centrum Medycznym Vivomed oferujemy pacjentom usługi zarówno z zakresu urologii, jak i andrologii w Katowicach, które przeprowadzane są przez dr. n.med. Aleksandra Targońskiego – doświadczonego lekarza zdobywającego swoją wiedzę w różnych zakątkach świata.

Kiedy warto udać się do androloga?

Androlog jest lekarzem, który zajmuje się chorobami męskiego układu rozrodczego. Konsultacja andrologiczna jest wskazana, gdy pacjent cierpi na:

 • zaburzenia seksualne, takie jak m.in. opóźniony lub przedwczesny wytrysk, spadek libido czy problemy z erekcją (w tym przypadku niekiedy zaleca się również wizytę u seksuologa lub terapeuty, dzięki którym leczenie tych dolegliwości przebiega skuteczniej, zwłaszcza jeżeli ich podłoże leży w psychice);
 • zmiany okolic narządów płciowych (np. kłykciny kończyste, guzki, krostki);
 • problemy z poczęciem potomstwa, mimo wszelkich starań o dziecko (podejrzenie niepłodności),
 • problemy z oddawaniem moczu,
 • wady rozwojowe i zaburzenia dojrzewania układu płciowego,
 • obniżenie nastroju, zmianę masy ciała oraz zmniejszenie się zarostu (są to objawy wskazujące na zaburzenia hormonalne),
 • krwawienie z narządów płciowych.

Mężczyźni powinni zgłaszać się do androloga nie tylko w przypadku wystąpienia wyżej wspomnianych dolegliwości, ale i także okresowo w ramach profilaktyki. Wczesne wykrycie niektórych przypadłości pozwala bowiem na sprawną diagnozę i wprowadzenie odpowiedniej metody leczenia, co daje znacznie większą szansę na wyzdrowienie.

Zaburzenia natury intymnej – dlaczego nie należy ich lekceważyć?

Statystyczny mężczyzna unika lekarzy – to potwierdza raport Men’s Health Network, według którego 90% kobiet regularnie chodzi do lekarza, a w przypadku mężczyzn odsetek ten wynosi zaledwie 62%. Niemniej zaniechanie od regularnych wizyt może doprowadzić do przykrych konsekwencji, zwłaszcza w kontekście przypadłości andrologicznych. Problemy o tym podłożu znacząco obniżają komfort życia i mogą odbić się na wielu sferach – od seksualnej, poprzez fizyczną, aż do psychicznej. To z kolei przyczynia się zaburzeń w codziennym funkcjonowaniu.

Warto pamiętać również o cyklicznych badaniach, nawet jeżeli nie borykamy się z żadnymi dolegliwościami ze strony układu rozrodczego czy hormonalnego. Umożliwiają one bowiem ocenę zdrowia, a w przypadku jakichkolwiek patologii jesteśmy w stanie wdrożyć właściwy tor leczenia, dzięki szybkiej i odpowiedniej diagnostyce. Jest to szczególnie ważne w chorobach nowotworowych, kiedy to czas odgrywa kluczową rolę i może zaważyć na skuteczności terapii. To samo tyczy się niepłodności, którą możemy całkowicie zlikwidować.

Lekarz androlog (Katowice) – jak przebiega wizyta w naszym gabinecie?

Pierwszym etapem wizyty jest szczegółowy wywiad lekarski, podczas którego pacjent może być spytany o:

 • towarzyszące mu dolegliwości,
 • częstość i jakość współżycia,
 • historię chorób układu moczowo-płciowego,
 • obciążenia genetyczne,
 • proces dojrzewania płciowego,
 • obecny tryb życia.

 

 

Następnie lekarz wykonuje badanie fizykalne, które ma za zadanie ocenić owłosienie, oraz ruchomość i tkliwość okolic intymnych. Ponadto może on przeprowadzić badanie USG jąder, a w razie konieczności zlecić badania dodatkowe, takie jak:

 • badania hormonalne,
 • badania markerów nowotworowych,
 • badanie nasienia,
 • posiew moczu i posiew nasienia.

Czym powinien cechować się dobry androlog? (Katowice)

Andrologia zajmuje się intymnymi problemami, które dla niektórych panów mają dość wstydliwą specyfikę. Z tego względu lekarz zajmujący się tą dziedziną powinien być empatyczny i ze szczególną troską podchodzić do zwierzeń pacjenta. Przyjazna atmosfera w gabinecie połączona z pełnym profesjonalizmem jest kluczem do sukcesu, dzięki któremu każdy mężczyzna będzie mógł ponownie korzystać z uroków życia, a to wszystko bez wstydu i zbędnych ograniczeń.

Godny polecenia specjalista z pewnością wyjaśni dokładnie wszystkie etapy leczenia i z łatwością odpowie na wszelkie pytania nurtujące pacjenta. Istotną kwestią jest tutaj doświadczenie – im jest ono dłuższe, tym więcej przypadków będzie w stanie poprowadzić, bazując na nowoczesnych i powszechnie stosowanych metodach i technikach, z którymi zapoznał się nie tylko w Polsce, ale i również innych krajach.

W Centrum Medycznym Vivomed już od kilkunastu lat takie cechy reprezentuje dr n.med. Aleksander Targoński, który świadczy usługi medyczne z zakresu urologii oraz andrologii. Połączenie tych dwóch specjalizacji daje podopiecznym dużą szansę na właściwe rozpoznanie podłoża schorzenia i wdrożenie jak najefektywniejszej metody terapii.

Konsultacja andrologiczna – jak się do niej przygotować?

Przygotowanie się do wizyty nie wymaga żadnych szczególnych kroków. Warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny osobistej, czyli umyciu okolic intymnych przed spotkaniem. Pacjent powinien również zabrać ze sobą listę zażywanych leków oraz wcześniejszych wyników badań, zwłaszcza badania nasienia, jeżeli takie posiada. Tego typu analiza określa m.in. liczbę i ruchliwość plemników i stanowi podstawowe działanie w diagnostyce męskiej płodności.

Androlog (Katowice) – prywatnie, kompleksowo i skutecznie

W Centrum Medycznym Vivomed dbamy o komfort i samopoczucie pacjentów, dzięki czemu z chęcią wracają oni ponownie go naszego gabinetu. Holistyczne podejście do problemu jest dla nas gwarancją powrotu do zdrowia i wyeliminowania wielu złożonych przypadłości, których podłoże nie zawsze jest takie oczywiste.

Wszystkie usługi medyczne z zakresu andrologii przeprowadza dr n. med. Aleksander Targoński, który może pochwalić się swoim wieloletnim doświadczeniem w leczeniu trudnych przypadków. Te wszystkie czynniki pozwalają nam na efektywną terapię, która sprawi, że pacjent znów będzie mógł poprawnie funkcjonować na wszystkich płaszczyznach życia. Zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją – wspólnie ustalimy dogodny termin.

Zapraszam do poradni andrologicznej

Gabinet andrologiczny to miejsce, w którym każdy pacjent powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. Niezależnie od tego, jaki jest Twój bieżący problem lub o co chcesz dopytać, jestem tutaj dlatego, aby pomóc.

Możesz umówić się już dzisiaj na wizytę lub zamówić tele-poradę, w zależności od tego jak pilna jest Twoja sprawa i czy można ją rozwiązać zdalnie.

Kliknij poniżej i wybierz rodzaj usługi medycznej.