Leczenie stulejki i inne zabiegi urologiczne

Home » Usługi medyczne » Leczenie stulejki i inne zabiegi urologiczne

Zewnętrzne narządy płciowe u mężczyzn należą do bogato unerwionych partii ciała, dlatego też wszelkie nieprawidłowości w ich budowie mogą sprawiać ból i dyskomfort. Dolegliwości te mogą pojawiać się podczas czynności pielęgnacyjnych, a także stosunków seksualnych. Nabyte lub wrodzone schorzenia oraz niepoprawna budowa tkanek prącia mogą być wskazaniem do przeprowadzenia operacji urologicznej.

Zabiegi urologiczne, które przeprowadzamy w Centrum Medycznym Vivomed, to:

 • operacja stulejki,
 • operacja krótkiego wędzidełka napletka.

Czym jest usunięcie stulejki?

Stulejka to schorzenie, w którym zsunięcie napletka z żołędzi prącia w trakcie wzwodzie lub w stanie spoczynku jest niemożliwe bądź też utrudnione. Patologia ta polega bowiem na zwężeniu ujścia napletka. Chorobę dzielimy na stulejkę wrodzoną i nabytą, np. w wyniku urazów lub nawracających stanów zapalnych napletka i żołędzi prącia. Warto wiedzieć, że defekt ten dotyczy zarówno dorosłych mężczyzn, jak i chłopców w wieku dziecięcym czy nastoletnim.

Chirurgiczne leczenie stulejki na Śląsku w naszej klinice opiera się na:

 • obrzezaniu, czyli całkowitym lub częściowym usunięciu zwężonego napletka;
 • plastyce napletka, czyli chirurgicznym nacięciu, dzięki któremu ujście napletka zostaje poszerzone.

Dlaczego ważne jest leczenie stulejki?

Nieleczona stulejka może prowadzić do wielu problemów, takich jak:

 • brak możliwości odprowadzenia napletka poniżej żołędzi prącia,
 • wypełnianie się napletka podczas oddawania moczu – nieprzyjemny zapach,
 • nawracające zakażenia układu moczowego,
 • dolegliwości bólowe podczas stosunku seksualnego.

W związku z powyższym bardzo ważne jest usunięcie stulejki. Na Śląsku zlokalizowane jest Centrum Medyczne Vivomed, które specjalizuje się takimi przypadkami.

Jakie efekty daje operacja stulejki? – Śląsk

Zabieg stulejki daje obiecujące rezultaty. Tego typu operacje przeprowadzane są nie tylko w celach zdrowotnych, ale i estetycznych – po procedurze bowiem żołądź w stanie wzwodu, jak również w spoczynku pozostaje cały czas odkryty.

Stulejka jest wstydliwym tematem, który krępuje wielu mężczyzn. Dolegliwość ta często utrudnia lub uniemożliwia kontakt fizyczny z partnerką/partnerem, przez życie łóżkowe i relacje interpersonalne nie są na wystarczająco satysfakcjonującym poziomie. Podstawowym skutkiem operacji zatem jest komfort psychiczny, który pozwala na ponowne cieszenie się z aktywności seksualnych.

Zalecenia po obrzezaniu

Czas rekonwalescencji po zabiegu stulejki to ok. 2-3 tygodnie. W tym okresie pacjent aplikuje kremy lub maści zalecone przez lekarza oraz dokonuje codziennej toalety rany. Zaleca się również wstrzemięźliwość od kontaktów seksualnych przez ok. miesiąc po zabiegu. Rany nie należy narażać na zanieczyszczenie lub pęknięcie.

Jeżeli po zabiegu występuje bolesność, rekomendowane jest, aby skontaktować się z lekarzem w celu omówienia dalszego postępowania. Zazwyczaj przepisywane są preparaty przeciwbólowe, które pacjent powinien przyjmować zgodnie z zaleceniami specjalisty. Jeżeli postanowisz wykonać obrzezanie na Śląsku u dra n. med. Aleksandra Targońskiego, przedstawi Ci on wszystkie wskazania przed procedurą, a także i po niej.

Jakie przeciwwskazania uniemożliwiają usunięcie stulejki?

Operacyjne leczenie stulejki jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego też do przeciwwskazań zaliczamy ciężki stan ogólny chorego, w tym niewydolność krążenia czy oddechowa, a także zaburzenia krzepnięcia krwi.

Na czym polega plastyka napletka?

Plastyka napletka to zabieg chirurgiczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polegający na poszerzeniu zwężonego pierścienia napletka do średnicy, która pozwala swobodnie sprowadzać napletek za żołądź. Następnie lekarz zszywa jego blaszki po zewnętrznej i wewnętrznej stronie. Ta metoda charakteryzuje się dużą skutecznością, niemniej jednak może ona wiązać się z ryzykiem nawrotu problemu.

Plastyka napletka na Śląsku przeprowadzana jest przez dra n. med Aleksandra Targońskiego. Lekarz wraz z pacjentem na wizycie decyduje, który zabieg przyniesie w jego przypadku najkorzystniejsze rezultaty.

Operacja krótkiego wędzidełka napletka – Sosnowiec

Wędzidełko prącia to cienki fałd skórny łączący żołądź z napletkiem. Fizjologicznie odpowiada za podtrzymywanie napletka, a podczas stosunku umożliwia jego zsunięcie z żołędzi prącia. W prawidłowych warunkach jest ono elastyczne i nie powinno utrudniać odprowadzania napletka. U niektórych osób wędzidełko jest za krótkie, co może przyczyniać się do wielu trudności i późniejszych komplikacji.

Dolegliwości towarzyszące temu defektowi to:

 • ból lub dyskomfort podczas kontaktów seksualnych,
 • ryzyko naderwania lub całkowitego zerwania wędzidełka i krwawienia.

Są to wskazania do przeprowadzenia zabiegu plastyki wędzidełka, zwanej także frenuloplastyką. Jest to nieskomplikowany zabieg, przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Lekarz nacina wędzidełko i zszywa je w taki sposób, że ulega ono wydłużeniu. Cała procedura trwa ok. 15-20 minut. Zabieg przeprowadzony przez specjalistę jest skuteczny i nie prowadzi do powikłań. Warunkiem jest zastosowanie się pacjenta do zaleceń lekarza i odpowiednia higiena rany. Rekonwalescencja po zabiegu trwa ok. 2-3 tygodnie.

Leczenie stulejki na Śląsku – ceny

Cena zabiegu usuwania stulejki na Śląsku to 1300 złotych, natomiast koszt operacji krótkiego wędzidełka napletka to 800 złotych. Decydując się na operację, warto do całkowitej kwoty wliczyć również takie czynniki jak:

 • konsultacja urologiczna – 200 złotych (wraz z USG – 250 złotych),
 • farmakoterapia, o której decyduje lekarz.

Każdy pacjent przed wizytą zostaje poinformowany o finalnym koszcie całego leczenia. Wszystko uwzględniane jest wraz z pacjentem, aby ten nie musiał ponosić dodatkowych wydatków.

Obrzezanie w Sosnowcu – nie zwlekaj, jeśli masz problem

Zakres, jakim zajmuje się lekarz androlog, należy zdecydowanie do intymnych tematów. Z tego powodu wielu mężczyzn odciąga w czasie wizytę u specjalisty lub decyduje się na nią w ostateczności.

Profilaktyczne badania kontrolne u androloga pozwalają na wczesne wykrycie zmian zachodzących w obrębie układu moczowo-płciowego. Zaniechanie wizyt oraz brak odpowiedniego leczenia może mieć poważne konsekwencje dla płodności, aktywności seksualnej, codziennego komfortu funkcjonowania, a w kontekście chorób nowotworowych.

Niektóre schorzenia andrologiczne mogą w początkowym stadium przebiegać bezobjawowo, a wczesne wykrycie problemu ma ogromne znaczenie dla skuteczności leczenia, a także całego życia.

Kto zajmuje się usuwaniem stulejki?

Leczeniem stulejki w Sosnowcu oraz innymi zabiegami zajmuje się dr n. med. Aleksander Targoński działający w Centrum Medycznym Vivomed, które zlokalizowane jest w Sosnowcu na ul. Dęblińskiej 9. W naszym gabinecie mieliśmy okazję gościć pacjentów nie tylko z Sosnowca, ale i też z innych miast Śląska, takich jak Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Tychy, Bytom czy Gliwice.

Dla pacjentów, którzy nie mają możliwości umówienia się na wizytę stacjonarną, lekarz oferuje konsultacje online, na których omówiona zostaje skala problemu i dalsze postępowanie.

Zapraszam do poradni urologicznej

Gabinet urologiczny to miejsce, w którym każdy pacjent lub pacjentka powinni czuć się bezpiecznie i komfortowo. Niezależnie od tego, jaki jest Twój bieżący problem lub o co chcesz dopytać, jestem tutaj dlatego, aby pomóc.

Możesz umówić się już dzisiaj na wizytę lub zamówić tele-poradę, w zależności od tego jak pilna jest Twoja sprawa i czy można ją rozwiązać zdalnie.

Kliknij poniżej i wybierz rodzaj usługi medycznej.