Powiększanie penisa KATOWICE

Home » Usługi medyczne » Powiększanie penisa KATOWICE

Zabieg powiększenia penisa zyskuje coraz to większą rzeszę zwolenników. Nowoczesna medycyna estetyczna umożliwiła panom pokonanie swojego kompleksu, jakim bywa niewystarczająca wielkość prącia. Choć głosi się, że jego rozmiar nie ma większego znaczenia, to inaczej to wygląda w mniemaniu jego posiadacza. W Centrum Medycznym Vivomed wykonujemy tego typu procedurę za pomocą kwasu hialuronowego. Dajemy naszym pacjentom możliwość pokonania swoich lęków i odbudowania swojej pewności siebie, stawiając jej fundamenty na nowych zasadach.

Efekty powiększania penisa – korzyści dla pacjenta

Panowie, którzy borykają się z problemem braku akceptacji swojego przyrodzenia, z pewnością zobaczą wiele zmian po wykonaniu omawianego zabiegu, a mianowicie:

 • poprawa samooceny i pewności siebie,
 • poprawa kondycji psychicznej,
 • obniżenie poczucia wstydu podczas stosunków seksualnych,
 • poprawa relacji z partnerką lub partnerem.

Warto pamiętać, że kompleksy nierzadko przyczyniają się do pogorszenia jakości naszego życia na wielu płaszczyznach – od seksualnej, poprzez zawodowe, aż do towarzyskiego. Nowoczesna medycyna daje pacjentom szansę, aby zredukować defekty i mankamenty wyglądu. Dzięki temu ponownie mogą cieszyć się urokami życia – a to wszystko bez wstydu i zbędnych obaw!

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym – na czym polega?

Metod powiększania prącia istnieje wiele, a najpowszechniejszą i jedną z najbezpieczniejszych jest ta z użyciem kwasu hialuronowego. Kwas ten bowiem występuje naturalnie w organizmie człowieka, dlatego też jest on szeroko wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej jako biokompatybilny wypełniacz o wysokiej skuteczności i akceptowalności przez ludzkie ciało. Proponowana przez Centrum Medyczne Vivomed technika pozwala w szybki i mało inwazyjny sposób zwiększyć obwód członka oraz go wydłużyć.

Co najważniejsze – efekty zabiegu potrafią być bardzo długotrwałe, gdyż substancja ta utrzymuje się pod tkanką od kilku miesięcy, do nawet kilku lat. Jest to uzależnione od indywidualnej zdolności organizmu pacjenta do absorpcji i metabolizmu kwasu hialuronowego. Za ten proces odpowiada enzym o nazwie hialuronidaza, który u każdego z nas obecny jest w formie endogennej.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym (Katowice) – jak przebiega procedura?

Najpierw pacjent musi zostać poddany ocenie lekarza, który stwierdzi, czy kwalifikuje się on do zabiegu. W niektórych przypadkach bowiem powiększanie penisa może nieść za sobą konsekwencje, m.in. w postaci migracji i innych powikłań. Jeżeli u pacjenta nie zauważono żadnych przeciwwskazań, specjalista przechodzi do przeprowadzenia procedury. Lekarz wykonuje iniekcję kwasu hialuronowego w skórę penisa przy pomocy cienkiej igły, tzw. kaniuli. Ilość wypełniacza jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjenta, aby spełnić jego oczekiwania. Jesteśmy w stanie zwiększyć wymiary obwodu prącia o 2-5 cm i wydłużyć go nawet o 1-3 centymetrów.

To, co wyróżnia ten zabieg, to fakt, iż po jego zrealizowaniu nie ma potrzeby hospitalizacji. Wynika to z jego ambulatoryjnego charakteru, dzięki czemu pacjent bez obaw może udać się do domu. Procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa tylko 30 minut – pacjent zatem po wyjściu z gabinetu może wrócić do swoich codziennych czynności, które zaplanował.

Powiększenie penisa kwasem hialuronowym – proces rekonwalescencji

Naturalną konsekwencją zabiegu jest niewielkie zasinienie lub zaczerwienienie w miejscu wkłucia. Może pojawić się także uczucie swędzenia oraz obrzęk, które ustępują w ciągu kilku dni po podaniu kwasy. Ważną zaletą dla pacjentów jest to, iż procedura ta nie zostawia po sobie żadnego śladu. Powodem jest użycie bardzo cienkiej igły, która nie ingeruje tak bardzo w strukturę skóry. W trakcie gojenia się prącia należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego i warto zachować również wstrzemięźliwość seksualną, ponieważ na skutek tarcia kwas hialuronowy mógłby się przemieścić. Zaleca się, aby stosować się do tych wytycznych przez około 2 tygodnie.

Oprócz tego pacjent powinien:

 • przez dwa dni utrzymywać prącie w zadartej pozycji,
 • nosić specjalną bieliznę stabilizująca członka,
 • unikać gorących kąpieli i korzystania z sauny,
 • wykonywać delikatny masaż, aby zapobiec ewentualnej migracji preparatu;
 • dbać o higienę miejsc intymnych zgodnie z zaleceniem lekarza.

Przeciwwskazania a zabieg powiększania penisa

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego są bezpieczne dla człowieka, niemniej wyróżnia się pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, takie jak m.in.:

 • choroby zapalne,
 • choroby nowotworowe narządów układu moczowo-płciowego,
 • choroby przewlekłe związane z tkanką łączną i układem krzepnięcia,
 • przyjmowanie niektórych leków,
 • zmiany zapalne i ropne w okolicach pachwin,
 • stulejka,
 • problemy z erekcją.

Oczywiście, wszystkie wyżej wymienione dolegliwości powinny najpierw zostać skonsultowane z lekarzem urologiem/andrologiem. Można bowiem wdrożyć odpowiednie leczenie, które jeżeli się powiedzie, otworzy pacjentowi furtkę do podania kwasu hialuronowego.

Powiększanie penisa kwasem (Katowice) – jak przygotować się do zabiegu?

Pacjent przed procedurą powinien szczególnie zadbać o swoje zdrowie, ponieważ nie możemy jej wykonać wówczas, gdy skarży się na objawy wskazujące na aktywny stan zapalny lub chorobę o podłożu bakteryjnym, wirusowym czy grzybiczym. Mowa tutaj o takich symptomach jak, m.in.:

 • podwyższona gorączka,
 • ból gardła,
 • nieżyt nosa,
 • suchy lub mokry kaszel,
 • osłabienie.

Dlaczego jest to aż tak istotne? Otóż infekcje mają wpływ na bezpieczeństwo procedury. Układ odpornościowy jest znacznie osłabiony, dlatego też podanie kwasu w takiej sytuacji mogłoby doprowadzić do wystąpienia powikłań.

Na kilka dni przed wizytą zaleca się, aby nie przyjmować leków obniżających krzepliwość krwi i niesterydowych leków przeciwzapalnych (w tym m.in. polopiryny, aspiryny i innych specyfików zawierających salicylany). Bezpośrednio przed zabiegiem zalecana jest jedynie depilacja okolic intymnych.

Z jakimi powikłaniami może wiązać się ten zabieg?

Powiększenie penisa, jak każda tego typu procedura, może niekiedy doprowadzić do komplikacji. Najczęstszą z nich jest reakcja alergiczna, stanowiąca bardzo częste powikłanie, które może pojawić się w wyniku indywidualnej reakcji organizmu na preparat. O uczuleniu na składniki środka pacjenci najczęściej dowiadują się dopiero po iniekcji. Innym powikłaniem są natomiast ziarniaki, czyli stwardnienia po nakłuciu skóry, występujące na całej ostrzykiwanej okolicy. Przybierają one kolor sinawo-fioletowy, a ich kształt jest ameboidalny, z bogatą siatką naczyniową.

Centrum Medyczne Vivomed – powiększanie penisa (Katowice)

Niezadowalający rozmiar prącia to problem natury intymnej, który zawstydza wielu mężczyzn. Z tego powodu nie są oni chętni do otrzymania specjalistycznej pomocy. W Centrum Medycznym Vivomed staramy się, aby każdy pacjent czuł się komfortowo. Lekarz wykonujący tę procedurę, dr n. med. Aleksander Targoński, podchodzi do nich z empatią i zrozumieniem. Jeżeli są Państwo zainteresowani powiększaniem członka w Katowicach w naszej klinice, zapraszamy do kontaktu – wspólnie uzgodnimy termin wizyty.

Zapraszam do poradni andrologicznej

Gabinet andrologiczny to miejsce, w którym każdy pacjent powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. Niezależnie od tego, jaki jest Twój bieżący problem lub o co chcesz dopytać, jestem tutaj dlatego, aby pomóc.

Możesz umówić się już dzisiaj na wizytę lub zamówić teleporadę, w zależności od tego jak pilna jest Twoja sprawa i czy można ją rozwiązać zdalnie.

Kliknij poniżej i wybierz rodzaj usługi medycznej.