Leczenie zaburzeń erekcji i przedwczesnego wytrysku

Home » Usługi medyczne » Leczenie zaburzeń erekcji i przedwczesnego wytrysku

Zaburzenia erekcji (niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania wzwodu) oraz przedwczesny wytrysk wciąż stanowią w naszym społeczeństwie temat tabu. Te wstydliwe problemy natury intymnej mogą skutecznie obniżyć samoocenę i pogorszyć relacje w związku. Dolegliwości te dotyczą wielu mężczyzn aktywnych seksualnie i nic dziwnego, że są powodem frustracji u płci męskiej. Bardzo ważne jest, aby z dysfunkcjami seksualnymi zgłosić się do lekarza androloga. Wprowadzenie odpowiedniego leczenia daje szansę na całkowite pozbycie się problemu i poprawę jakości współżycia. Skutki dysfunkcji seksualnych u mężczyzny mogą być nie tylko fizyczne, ale psychiczne – osłabiając więź oraz częstość stosunków.

W Centrum Medycznym Vivomed otrzymasz profesjonalną pomoc lekarską oraz zrozumienie. Współpraca opierająca się na zaufaniu z pewnością zaowocuje oczekiwanymi rezultatami.

Ogólne przyczyny zaburzeń erekcji

Przyczyny związane z zaburzeniami erekcji są bardzo rozbudowane i wynikają z różnego podłoża. Nierzadko mają na to wpływ różnego rodzaju przypadłości, które korelują z patologiami wzwodu.

Zaburzenia erekcji mogą wynikać z:

 • chorób układu sercowo-naczyniowego,
 • nieprawidłowej gospodarki hormonalnej,
 • dysfunkcji układu nerwowego,
 • problemów na tle psychicznym.

Zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk – kogo dotyczą te problemy?

Zaburzenia wzwodu i wytrysku mogą dotknąć każdego mężczyznę bez względu na jego wiek. Szacuje się, że dolegliwości te dotyczą ponad 3 milionów osób płci męskiej w całej Polsce. Według najnowszych badań na problemy ze wzwodem o różnym nasileniu cierpi około 5% mężczyzn w wieku 35 lat, a tylko 15% z nich zgłasza się z tym do lekarza. U osób starszych częstość występowania tych patologii wzrasta o około 10% na dekadę, zatem u mężczyzn po 60 roku życia pojawiają się one już u ponad 50% populacji.

Pomimo że nieprawidłowości z przedwczesnym wytryskiem i niezdolnością do utrzymania wzwodu są domeną mężczyzn wieku podeszłym, to nie omijają one również młodszych pacjentów. Dane epidemiologiczne przedstawiają, że ok. 8% wszystkich przypadków to przedstawiciele płci męskiej w przedziale wiekowym 20-29.

Inne przyczyny problemów ze wzwodem

Do przyczyn zaburzeń erekcji zaliczamy także czynniki związane ze stylem życia, relacją partnerską, przyjmowanymi lekami oraz innymi zaburzeniami seksualnymi. Bardzo ważną kwestią są też przesłanki psychogenne, takie jak przemęczenie, stres, rozwój osobowości oraz błędne przekonania i mity na temat męskiej seksualności, będące stereotypami, które utarły się w naszym społeczeństwie.

Przedstawiamy dokładny podział powodów, które mogą być czynnikiem rozwojowym dla nieprawidłowości wzwodu.

 • Choroby układu krążenia:
 • nadciśnienie tętnicze,
 • miażdżyca i schorzenia naczyń krwionośnych.
 • Choroby metaboliczne i endokrynologiczne:
 • cukrzyca,
 • zaburzenia pracy tarczycy,
 • niedobór testosteronu,
 • zespół metaboliczny,
 • nieprawidłowa gospodarka cholesterolowa.
 • Choroby neurologiczne:
 • stwardnienie rozsiane,
 • przebyty udar mózgu.
 • Choroby i zaburzenia na tle psychicznym:
 • depresja,
 • stany lękowe.
 • Urazy rdzenia kręgowego oraz:
 • złamania miednicy,
 • złamania prącia.

Leczenie zaburzeń erekcji w Sosnowcu – jak przeprowadzamy diagnostykę?

W diagnostyce zaburzeń erekcji staramy się rozpoznać przede wszystkim podłoże tego problemu. Bardzo istotna jest ocena, czy patologia ta ma źródło pierwotne, czy też wtórne. W przypadku zaburzeń pierwotnych pacjent nigdy nie osiągnął satysfakcjonującego wzwodu, natomiast drugie kryterium opisuje dolegliwości, powstałe na skutek poszczególnego czynnika, np. choroby współistniejącej.

Leczenie zaburzeń erekcji na Śląsku – jakie metody oferujemy?

Jak leczyć zaburzenia erekcji? Lekarz dobiera metodę terapii indywidualnie do każdego pacjenta, głównie w zależności od przyczyny nieprawidłowości. W Centrum Medycznym Vivomed praktykujemy:

 • Leczenie farmakologiczne za pomocą inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5i) – są to leki pierwszego rzutu. Ich mechanizm działania opiera się na zwiększeniu stężenia cyklicznego monofosforanu guanozyny (cGMP) w komórkach śródbłonka naczyniowego ciał jamistych prącia. Wyniki wielu badań klinicznych potwierdzają, że ich stosowanie w leczeniu zaburzeń erekcji jest bardzo skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne.
 • Leczenie problemów z erekcją za pośrednictwem zastępczej terapii hormonalnej – wówczas staramy się zlikwidować problemy z erekcją, używając preparatów z testosteronem.
 • Iniekcje do ciał jamistych prącia – w tym przypadku do leczenia zaburzeń erekcji wykorzystujemy medykament, który samoistnie wypełnia przestrzenie ciał jamistych.

Leczenie przedwczesnego wytrysku – czym jest ta dolegliwość?

Według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 o przedwczesnym wytrysku mówimy wtedy, gdy pacjent przejawia niezdolność do opóźnienia wytrysku wystarczającego do zadowolenia z gry miłosnej. Oznacza to, że wytrysk następuje przed rozpoczęciem lub natychmiast po rozpoczęciu stosunku. Zdarza się również, że wytrysk występuje w sytuacji wzwodu niewystarczającego do umożliwienia stosunku.

Leczenie przedwczesnego wytrysku – przyczyny problemu

Do przyczyn tej patologii zaliczamy:

 • Predyspozycje neurobiologiczne – dotyczy to najczęściej przedwczesnych wytrysków o charakterze pierwotnym (wrodzonym), które wynikają przez nieprawidłową pracę układu serotoninowego.
 • Czynniki somatyczne lub inne zaburzenia seksualne – obejmują wtórne (nabyte) wytryski przedwczesne, które pojawiają się na skutek cukrzycy, udaru mózgu lub przerostu prostaty. Oprócz tego mogą występować się przy nieleczonych zaburzeniach erekcji.
 • Czynniki psychogenne – także dotyczą wytrysku przedwczesnego wtórnego. Tego typu nieprawidłowości mają postać zmienną, czyli są zazwyczaj uzależnione od poszczególnych czynników zewnętrznych, takich jak poziom stresu czy zmiany nastroju. Dodatkowo do tej kategorii należy m.in. lęk przed ciążą, niska samoocena, brak pewności siebie oraz niewłaściwa partnerka bądź partner.

Jak wygląda leczenie przedwczesnego wytrysku? – Sosnowiec

W cofnięciu niezdolności do poprawnego wytrysku wykorzystuje się sprawdzone metody, a mianowicie:

 • farmakologiczne leczenie przedwczesnego wytrysku,
 • psychoterapię,
 • ćwiczenia opóźniające ejakulację.

W każdym przypadku leczenie wytrysku przedwczesnego powinno zostać dobrane indywidualnie przez lekarza. Specjalista poinformuje Cię o korzyściach płynących z każdej z dostępnych metod oraz przedstawi możliwe działania niepożądane. Pacjent jest włączony w proces decyzyjny, aby razem z lekarzem andrologiem wybrać najbardziej dogodny dla siebie sposób leczenia.

Niekiedy konieczna może być dalsza konsultacja z seksuologiem lub psychologiem, szczególnie kiedy dolegliwość ma podłoże na tle psychicznym.

Ile trwa leczenie przedwczesnego wytrysku?

Terapia przedwczesnego wytrysku jest uzależniona od jego źródła oraz wprowadzonego sposobu leczenia. Zazwyczaj pierwsze efekty kliniczne można zaobserwować już po kilku tygodniach, natomiast znacząca poprawa następuje po około 3-6 miesiącach.

Leczenie zaburzeń przedwczesnego wytrysku na Śląsku – konsekwencje braku postępowania

W przypadku braku podjęcia leczenia przedwczesnego wytrysku i zaburzeń wzwodu pacjent może odczuć bardzo przykre skutki tej decyzji. Tego typu dolegliwości bowiem uniemożliwiają odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego, co może odbić się negatywnie na życiu seksualnym oraz relacji, co z kolei ma bezpośredni wpływ na zdrowie psychiczne.

Problem ten jest jednak bardziej złożony, ponieważ patologie wzwodu są objawem podwyższonego ryzyka wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej oraz chorób przewlekłych. Warto zatem udać się do lekarza androloga, ponieważ poprawna diagnostyka zaburzeń erekcji zwiększa prawdopodobieństwo szybszego wykrycia i zareagowania na ewentualne schorzenia współistniejące.

Centrum Medyczne Vivomed – jesteśmy tu dla pacjentów

Zaburzenia erekcji i wytrysku wciąż stanowią wstydliwy temat, co zniechęca mężczyzn do skorzystania z pomocy lekarskiej. Zostało to potwierdzone badaniami, które opisują, że tylko 15% chorych zgłasza się z tym do androloga. Z tego powodu fundamentalną kwestią jest podejście specjalisty, które powinno opierać się na szacunku i zrozumieniu. Leczenie tego typu patologii wymaga szczerości pacjenta, sumienności i wielu wizyt kontrolnych, dlatego też ważne jest, aby lekarz budował więź z pacjentem, bazującą na zaufaniu.

Dr.n. Aleksander Targoński, który zajmuje się leczeniem zaburzeń wzwodu i przedwczesnego wytrysku, wyznaje wyżej wspomniane zasady.

Dlaczego warto wybrać naszą klinikę w Sosnowcu?

Centrum Medyczne Vivomed to miejsce prowadzone z pasją. Celem specjalistów jest pomoc pacjentom, którzy borykają się ze wstydliwymi zaburzeniami intymnymi. Charakteryzuje nas pełen profesjonalizm – nie oceniamy, a wspieramy. W placówce pracują empatyczni lekarze z powołaniem, którzy na bieżąco weryfikują i aktualizują swoją wiedzę. Działają oni na terenie nie tylko całej Polski, ale i Europy – od Francji, aż po Hiszpanie.

Do czego dążą specjaliści Centrum Medycznego Vivomed?

 • Do tworzenia przyjaznej atmosfery, w której panuje szacunek, zrozumienie i przede wszystkim empatia.
 • Do projektowania indywidualnego planu leczenia dobieranego po rozpoznaniu przyczyn dolegliwości.
 • Do dokładnego rozpoznania, które daje możliwość podjęcia efektywnej terapii.
 • Do udzielania profesjonalnej pomocy lekarskiej.
 • Do spokoju psychicznego pacjentów, który pozwala im cieszyć się ponownie z aktywności seksualnych.

Metody leczenia zaburzeń erekcji i przedwczesnego wytrysku cechują się dużą skutecznością, co potwierdza rosnąca z roku na rok liczba pacjentów.

Centrum Medyczne Vivomed – gdzie nas znajdziesz?

Adres naszej placówki medycznej to Sosnowiec, ul. Dęblińska 9. W naszym gabinecie gościli nie tylko mieszkańcy Sosnowca, ale i całego Śląska – Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Bytomia, Mysłowic oraz innych miast, które znajdują się pobliżu.

Pacjenci, którzy zamieszkują tereny poza Śląskiem, mogą umówić się na konsultację online, na której wspólnie z lekarzem ustalą skalę nieprawidłowości i rozważą czy problem wymaga fizycznej obecności w gabinecie.

Zapraszam do poradni urologicznej

Gabinet andrologiczny to miejsce, w którym każdy pacjent powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. Niezależnie od tego, jaki jest Twój bieżący problem lub o co chcesz dopytać, jestem tutaj dlatego, aby pomóc.

Możesz umówić się już dzisiaj na wizytę w Centrum Medycznym Vivomed lub zamówić teleporadę, w zależności od tego jak pilna jest Twoja sprawa i czy można ją rozwiązać zdalnie.

Kliknij poniżej i wybierz rodzaj usługi medycznej.