Konsultacje andrologiczne

Home » Usługi medyczne » Konsultacje andrologiczne

Wielu mężczyzn skarży się na przypadłości o naturze intymnej – są one całkowicie normalne i powszechne. Zajmują się nimi konkretne specjalizacje medycyny, a mianowicie urologia i andrologia, które są ze sobą ściśle powiązane.

W Centrum medycznym Vivomed przyjmuje dr n. med Aleksander Targoński (urolog oraz androlog) – w Sosnowcu prywatnie. Czas oczekiwania na wizytę jest zatem krótki, dzięki czemu pacjenci mogą zostać sprawnie zdiagnozowani i szybko poddani odpowiedniej terapii.

Czym zajmuje się androlog?

Andrologia to dziedzina medycyny, która przeprowadza diagnostykę oraz leczenie zaburzeń męskiego układu płciowego. Do tych zaburzeń należą:

 • wady rozwojowe i zaburzenia dojrzewania układu płciowego,
 • niedobór męskich hormonów płciowych,
 • niepokojące zmiany okolic narządów płciowych (np. guzki, plamy, kłykciny);
 • niepłodność,
 • dysfunkcje seksualne, takie jak problemy z erekcją, spadek libido, przedwczesny lub opóźniony wytrysk (niekiedy polecany jest wówczas również seksuolog lub terapeuta, dzięki którym leczenie tych dolegliwości przebiega skuteczniej, zwłaszcza jeżeli ich podłoże leży w psychice).

Zakres, jakim zajmuje się lekarz androlog, należy zdecydowanie do intymnych tematów. Z tego powodu wielu mężczyzn odciąga w czasie wizytę u specjalisty lub decyduje się na nią w ostateczności.

Dlaczego nie należy lekceważyć problemów andrologicznych?

Profilaktyczne badania kontrolne u androloga pozwalają na wczesne wykrycie zmian zachodzących w obrębie układu moczowo-płciowego. Zaniechanie wizyt oraz brak odpowiedniego leczenia może mieć poważne konsekwencje odnośnie aktywności seksualnej, codziennego komfortu funkcjonowania oraz w kontekście chorób nowotworowych. Ponadto problemy na tle andrologicznym mogą przyczyniać się do problemów z płodnością, które za pomocą badania nasienia, odpowiedniej diagnostyki laboratoryjnej i wdrożenia poprawnego leczenia, można w niektórych przypadkach całkowicie zlikwidować.

Niektóre schorzenia andrologiczne mogą w początkowym stadium przebiegać bezobjawowo, a wczesne wykrycie problemu ma ogromne znaczenie dla skuteczności terapii – a także całego życia.

Androlog Sosnowiec – Kiedy udać się na wizytę?

 • Po dłuższym okresie bezskutecznych starań o dziecko.
 • Kiedy pojawi się ból lub krwawienie z narządów układu płciowego.
 • Gdy pacjent zauważy obniżenie nastroju, zmianę masy ciała oraz zmniejszenie się zarostu.
 • Kiedy pojawi się spadek zainteresowania kontaktami seksualnymi.
 • Przy problemach z erekcją i wytryskiem nasienia.

Dobry androlog w Sosnowcu, dr n. med. Aleksander Targoński, po ocenie wyżej wspomnianych objawów rozpocznie odpowiednią diagnostyką i wdroży leczenie, dzięki któremu załagodzimy dolegliwości bądź postaramy się, aby całkowicie ustąpiły.

Lekarz androlog w Sosnowcu – jak przebiega wizyta?

Konsultacja andrologiczna zaczyna się od szczegółowego wywiadu lekarskiego. Podczas niej pacjent może zostać zapytany o:

 • aktualne dolegliwości,
 • częstość i jakość współżycia,
 • historię chorób układu moczowo-płciowego,
 • obciążenie chorobami w rodzinie,
 • proces dojrzewania płciowego,
 • obecny tryb życia.

Konsultacja andrologiczna – ciąg dalszy

Lekarz następnie przeprowadza badanie fizykalne, podczas którego prosi pacjenta o odkrycie okolic narządów płciowych. Androlog ocenia owłosienie i palpacyjnie bada ruchomość oraz tkliwość tych okolic. Może także wykonać badanie USG jąder. W razie potrzeby może zlecić wykonanie dodatkowych badań, jak:

 • badania hormonalne,
 • badania markerów nowotworowych,
 • badanie nasienia,
 • posiew moczu i posiew nasienia.

Mężczyźni powinni okresowo zgłaszać się na konsultacje andrologiczne, również profilaktycznie. Wczesne zdiagnozowanie choroby ułatwi i przyspieszy proces leczenia i pozwoli mężczyźnie cieszyć się zdrowiem fizycznym i seksualnym.

W Centrum Medycznym Vivomed szybko umówisz się na wizytę, gdzie zajmą się Tobą wykwalifikowani specjaliści, a Ty będziesz mógł cieszyć się pełnym zdrowiem.

Czym powinien charakteryzować się dobry androlog? – Śląsk

Według raportu Men’s Health Network tylko 62% panów odwiedza regularnie lekarza. Problemy zdrowotne, w tym andrologiczne, należą bowiem do tych, które dla wielu pacjentów płci męskiej stanowią powód do wstydu. Androlog zatem powinien cechować się wyrozumiałością, którą otoczy swoich podopiecznych, aby nie czuli się oceniani. Komfort jest przecież istotną kwestią, szczególnie że ludzie zazwyczaj nie lubią wychodzić poza jego sferę.

Warto zwrócić uwagę też na jego doświadczenie – im jest ono większe, tym więcej przypadków będzie umiał wyleczyć, bazując na metodach i technikach, które poznał i praktykował, pomagając chorym w Polsce, ale i w innych zakątkach świata.

Takie cechy już od kilkunastu lat prezentuje swoim pacjentom doktor n. med Aleksander Targoński (androlog, urolog na Śląsku).

Androlog w Sosnowcu – gdzie znajdziesz nasz gabinet?

Lekarz dr n. med Aleksander Targoński przyjmuje swoich pacjentów w Sosnowcu na ulicy Dęblińskiej 9. Skąd jeszcze przyjeżdżają pacjenci, by odwiedzić naszego androloga? Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Zabrze, Chorzów, Mysłowice, Ruda Śląska i Bytom to jedne z miejscowości, które odhaczyliśmy już na mapie!

Zapraszam do poradni andrologicznej

Gabinet andrologiczny to miejsce, w którym każdy pacjent powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. Niezależnie od tego, jaki jest Twój bieżący problem lub o co chcesz dopytać, jestem tutaj dlatego, aby pomóc.

Możesz umówić się już dzisiaj na wizytę lub zamówić tele-poradę, w zależności od tego jak pilna jest Twoja sprawa i czy można ją rozwiązać zdalnie.

Kliknij poniżej i wybierz rodzaj usługi medycznej.