Świadomy mężczyzna to taki mężczyzna, który o siebie dba. Nie chodzi tylko o wybór odpowiednich kosmetyków, prawidłowo dobrane koszule czy też wyczyszczone buty. Prawdziwe dbanie o siebie to przede wszystkim dbanie o własne zdrowie. Choć niestety wśród mężczyzn dalej pokutuje przekonanie, że nie potrzebują oni lekarza czy też leków przez niego zapisanych, to pogląd ten w ostatnich latach odchodzi do lamusa. Kim jest mężczyzna sukcesu?
Jest to zdecydowanie pozytywny trend. Niestety, różnica w długości życia między mężczyznami a kobietami dalej jest wysoka. Nie można jej przypisać tylko i wyłącznie protekcyjnej roli estrogenów u kobiet. Mężczyźni w Polsce dalej znacząco rzadziej chodzą do lekarza, są częściej otyli i wypalają znacznie więcej papierosów. Ponadto wydaje się, że mężczyźni słabiej trzymają się lekarskich zaleceń. Sprawia to wszystko, że żyją oni krócej i w gorszym zdrowiu. Nie można również pomijać negatywnego wpływu niezdrowego stylu życia na niepowodzenia w życiu seksualnym. O czym powinien pamiętać mężczyzna sukcesu by cieszyć się długim i zdrowym życiem, a także stawać na wysokości zadania w łóżku?
Spis treści
- Nic nie zastąpi zdrowej diety
- Nic jednak nie zastąpi czipsów czy też tabliczki czekolady
- Ruch fizyczny zapewnia zdrowie stawów, zdrowie seksualne oraz prawidłowe stężenia cholesterolu
- Jeżdżenie samochodem, choć wygodne, niekoniecznie Ci służy
- Mężczyzna sukcesu pamięta o regularnych badaniach
- Życie seksualne to nie tylko penetracja
Nic nie zastąpi zdrowej diety
Zdrowa dieta to podstawa. Zbilansowane oraz zrównoważone posiłki pozwalają na dostarczenie odpowiedniej ilości kalorii, białek oraz węglowodanów, a także tłuszczów i witamin do naszego organizmu. Jeżeli czujesz, że Twoja dieta jest niezbyt zdrowa i chcesz coś w niej zmienić – fantastycznie. Nie zalecamy jednak wybierania restrykcyjnych diet oraz ważenia każdego grama. Takie podejście do żywienia jest najczęściej nie do utrzymania w dłuższej perspektywie i rodzi tylko i wyłącznie rozczarowanie. Pamiętaj, aby w swojej diecie ująć pięć porcji warzyw i owoców dziennie. Wybieraj także produkty bogate w błonnik takie jak pełnoziarniste mąki, makarony czy też kasze. Staraj się także posiłki zjadać w pozycji siedzącej, na spokojnie oraz bez pośpiechu. Jeżeli lubisz kawę i herbatę – możesz je bez problemu pić.

Nic jednak nie zastąpi czipsów czy też tabliczki czekolady
Jeżeli rozpoczynasz przygodę ze zdrowym żywieniem z pewnością znajdziesz masę porad, które nakażą Ci wyrzucić ze swojej diety czipsy, słodycze, czekoladki, chrupki, prażynki oraz całą masę niezdrowych, wysokoprzetworzonych i przepysznych rzeczy. Faktycznie, nie są to zdrowe produkty. Pamiętaj jednak, że zdrowe żywienie to maraton, a nie sprint. Ważne jest także zadowolenie z posiłku, jego społeczna rola oraz zaspokojenie naszych potrzeb psychicznych. Paczka czipsów czy czekolada raz na jakiś czas nie jest niczym złym. Złe jest jednak >>absolutystyczne<< podejście do diety na zasadzie „wszystko albo nic”. Prowadzi ono do frustracji oraz niezadowolenia. Równocześnie takie podejście sprawia, że jesteśmy dużo bardziej skłonni „popłynąć” po jednej porażce: Zjadłem czekoladę? Oznacza to, że dieta jest nie dla mnie, więc czas zjeść paczkę czipsów.
Ruch fizyczny zapewnia zdrowie stawów, zdrowie seksualne oraz prawidłowe stężenia cholesterolu
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna szczególnie w dzisiejszych, bardzo siedzących czasach. Nic nie zastąpi odpowiedniej dozy ruchu. Pamiętaj, że ruch jakikolwiek jest lepszy od ruchu żadnego. Nie musisz chodzić na siłownie by być zdrowy oraz zapobiegać problemom z erekcją. Szybki marsz, jazda na rowerze czy też wykonywane w domowych warunkach ćwiczenia siłowe pozwolą na odpowiednie podniesienie stężenia testosteronu oraz zadbanie o odpowiednie krążenie. Wybieraj sporty, które lubisz i które pomogą Ci w osiąganiu swoich celów. Pamiętaj, że wyznacznikiem zdrowia nie jest kaloryfer na brzuchu czy też 45-centymetrowy biceps.

Jeżdżenie samochodem, choć wygodne, niekoniecznie Ci służy
Samochód zrewolucjonizował sposób poruszania. Pozawala na bezpośrednie dostanie się z punktu A do punktu B. Niestety, ma on też swoje wady. W badaniach wykazano, że osoby jeżdżące samochodem częściej niż piesi, rowerzyści czy klienci MPK cierpią z powodu nadwagi i otyłości. Kiedy to możliwe wybieraj rower i spacer do pracy. Zapewnią one ruch fizyczny oraz pozwolą przeciwdziałać rozwijaniu się u Ciebie otyłości oraz innych chorób związanych częściowo z brakiem ruchu takim jak nadciśnienie tętnicze. Jeżeli poruszasz się tramwajem czy autobusem – wysiądź przystanek wcześniej, a pozostałą drogę pokonaj na piechotę.
Mężczyzna sukcesu pamięta o regularnych badaniach
Pamiętaj aby od czasu do czasu mierzyć swoje ciśnienie tętnicze krwi jeżeli nie chorujesz na nadciśnienie. Jeżeli chorujesz rób to tak często jak każe Ci lekarz. Nie zapominaj o badaniu stężenia cholesterolu oraz glukozy w Twojej krwi. Nie zapominaj także o przyjmowaniu leków zapisanych przez lekarza. Ważne jest stosowanie odpowiednich dawek oraz przyjmowanie leków o zaleconej przez lekarza porze. Odpowiednie leczenie najpopularniejszych chorób takich jak dyslipidemia, cukrzyca czy też nadciśnienie pozwala na wydłużenie życia, a także na ochronę zdolności do uzyskania potencji. Nieleczone nadciśnienie czy cukrzyca wywołują zmiany naczyniowe, które z kolei utrudniają uzyskanie prawidłowej oraz odpowiedniej erekcji. Pomocne może być także oznaczenie stężenia testosteronu oraz rozważenie ewentualnej hormonalnej terapii zastępczej.

Życie seksualne to nie tylko penetracja
Jeżeli masz problemy z erekcją – udaj się do lekarza. Niezależnie od diagnozy oraz dalszego leczenia pamiętaj, że życie seksualne to nie tylko penetracja. Istnieje wiele różnych metod na osiągnięcie zadowolenia seksualnego drugiej osoby oraz własnego. Problemy z erekcją to częsty problem, ważne jest jednak aby z jednej strony go zaakceptować, a z drugiej strony prawidłowo leczyć. Nie zalecamy podejmowania leczenia na własną rękę – preparaty dostępne bez recepty mogą szkodzić.